وزیر بهداشت :حضور پزشکان و متخصصان در خواف، 2.5 برابر افزایش یافته است

  • PDF

وزیر بهداشت با اشاره به تغییرات مثبت بیمارستان 22 بهمن شهرستان خواف، گفت: وقتی وضعیت 5 سال پیش این بیمارستان را با امروز آن مقایسه می کنیم، مشاهده می کنیم که تعداد پزشکان و متخصصان آن دو و نیم برابر شده است.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در نشست شورای اداری شهرستان خواف، اظهار داشت: ممکن است تامین تجهیزات و ساخت فضا مهم باشد اما مهمتر از آن، نیروی متخصصی است که بتواند از تجهیزات، استفاده کند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: شهر سنگان از توابع خواف، دارای منابع و معادن غنی خدادادی است و امیدوارم که وزارت صنعت، معدن و تجارت که ساخت یک بیمارستان در این شهر را پذیرفته، هر چه سریعتر عملیات ساخت آن را آغاز کند تا وضعیت اشتغال و خدمات این منطقه بهبود یابد و علاوه بر این، در رواج و جذب توریسم سلامت از کشور افغانستان تاثیر زیادی دارد.
دکتر هاشمی شرایط بهداشتی درمانی شهرستان خواف را مناسب خواند و گفت: هنوز تا وضعیت ایده آل فاصله داریم و نیروی انسانی این منطقه کافی نیست اما ظرفیت پذیرش در رشته های تخصصی را 30 درصد افزایش دادیم.
وزیر بهداشت یادآور شد: تربیت یک متخصص با احتساب دوره های تحصیلی عمومی و تخصص، حدود 11 تا 13 سال زمان طول می کشد و در سالهای آینده ثمره این افزایش ظرفیت در کشور را خواهیم دید.
دکتر هاشمی ضمن ابراز خرسندی از قبولی 30 نفر از فرزندان شهرستان خواف در رشته های علوم پزشکی، تصریح کرد: خوشبختانه تا چند سال آینده شاهد حضور پزشکان، متخصصان، دندانپزشکان، داروسازان و فوق تخصص های بومی در این شهرستان خواهیم بود و آنها تا 15 سال اجازه فعالیت در مناطق غیر بومی خود را ندارند که این باعث پایداری نیروهای انسانی و کاهش هزینه ها می شود.
وزیر بهداشت با بیان اینکه کمبودهای تجهیزاتی شهرستان خواف و توسعه بخش اورژانس و دیالیز بیمارستان 22 بهمن برطرف خواهد شد، افزود: امیدوارم بار دیگر که نه به عنوان وزیر بلکه در قالب کاروان نورآوران سلامت به این شهرستان آمدم، این وعده ها تحقق یافته باشد.
دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، خاطرنشان کرد: دولت نهایت تلاش خود را در جهت پیشرفت کشور، رفع محرومیت ها و کاهش بیکاری می کند اما حکومت داری بسیار دشوار است به ویژه اینکه دشمنان ما نه تنها با اسلام، بلکه با مردم هم دشمنی دارند که این دشمنی ها به قبل از جنگ های صلیبی بر می گردد.
وزیر بهداشت یادآور شد: وحدت، همدلی و همنوع دوستی در مردم و البته مسولان و ارکان نظام بسیار مهم است و امام خمینی(ره) نیز می فرمود نفس اماره هر فرد، عامل بازدارنده وحدت است و اگر نفس افراد سالم باشد، هیچ اختلافی وجود ندارد.
دکتر هاشمی در پایان تاکید کرد: همه از دستگاه های تخصصی مانند وزارت بهداشت، انتظار خدمت خالصانه و بی حاشیه را دارند بنابراین باید به منافع مردم توجه کنیم و همه مردم را به یک چشم ببینیم زیرا همه، بندگان خدا هستند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار