برپایی هشت مرکز بهداشتی و درمانی در مسیر زائران پیاده اربعین

  • PDF

رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی، از برپایی  هشت مرکز بهداشتی و درمانی به منظور خدمات رسانی به زائران و عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) در کشور عراق خبر داد.

به گزارش وب دا،  دکتر هادی جلالی با اشاره به اعزام 120پزشک و پرستار در این ایام به کشور عراق اظهار داشت: بر اساس  برنامه ریزی های انجام شده بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی در نجف چهار مرکز بهداشتی درمانی ،در کربلا  سه مرکز و در کاظمین  یک مرکز برپا  نموده است.

وی با اشاره به اینکه اکیپ پزشکی اعزام شده از خراسان رضوی به مدت دو هفته در عراق حضور دارند، گفت: تیم های پزشکی و پرستاری از هفدهم تا بیست و هفتم آبان ماه و از بیست و هفتم تا دوم آذر ماه در قالب دو شیفت به زائران اربعین خدمت رسانی می کنیم.

رییس بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با اشاره به رایگان بودن تمامی خدمات در بیمارستان‌های صحرایی، خاطرنشان کرد: در این طرح بیش از ۴۰ پزشک و ۸۰ پرستار از خراسان رضوی جهت ارائه هرچه بهتر خدمات پزشکی به بیمارستان‌ها و پست‌های امدادی اعزام شده اند.

وی با اشاره به اینکه این خدمات برای تمامی ملیت هاست و مختص ایرانیان نیست، بیان داشت:در این مراکز تمامی خدمات پزشکی و پاراکلینیکی را به عزاداران اباعبدالله ارائه می‌دهیم و طی رایزنی‌های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی عراق، مقرر شد تا این دانشگاه به‌عنوان حامی و بیمارستان شهید فکی عراق به‌عنوان پشتیبان ایستگاه‌ها و بیمارستان‌های ما عمل کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار