آغاز فعالیت 65 پزشک متخصص جدید در 13 شبکه بهداشتی درمانی زیر پوشش

  • PDF

مدیر امور بیمارستانها و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فعالیت 65 پزشک متخصص جدید در مراکز درمانی و بیمارستانهای شهرستانهای زیر پوشش این دانشگاه در سطح خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش وب دا، دکتر مرتضی طالبی در نشست توجیهی توزیع پزشکان  به مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: برنامه توزیع پزشکان متخصص مشمول نیروهای متخصص تعهدات قانونی در مناطق مختلف کشور هر ساله و در نیمه دوم سال از سوی وزارت بهداشت صورت می گیرد.

وی ادامه داد: پزشکان متخصص توزیع شده در 14 رشته پزشکی نظیر اطفال، بیهوشی، جراح زنان و زایمان، جراح عمومی، مغز و اعصاب، روانشناسی، چشم، عفونی و ارتوپدی در مراکز درمانی 13 شهرستان استان خراسان رضوی به جز مشهد مشغول کار می شوند.

مدیر امور بیمارستانها و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توزیع این پزشکان در شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای خراسان رضوی بخشی از کمبودهای پزشکان متخصص مرتفع و از شمار اعزام بیماران به مشهد کاسته خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: مجموعه این دانشگاه برای فراهم کردن حداقل شرایط حضور پزشکان متخصص در شهرستانها هماهنگیها، امکانات و اقدامات لازم را آماده نموده است.

دکتر هادی مدقق همچنین از مرحوم دکتر علی پویان متخصص مغز و اعصاب که بنا بود پارسال در همین ایام در کاشمر مستقر شود یاد و بیان کرد: وی بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست داد و جامعه پزشکی را داغدار کرد.

مشاور ريیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست به مشکلات پرداختی پزشکان اشاره و بیان کرد: هم اینک این دانشگاه هفت هزار و 700میلیارد ریال از بیمه ها طلبکار است.

دکتر شاپور بدیعی افزود: پرداخت مطالبات بیمارستانها و مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با یک و نیم سال تاخیر مواجه است.

وی بیان کرد: تلاش بر این است که با وجود بدهکاری 60 درصدی گردش مالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برنامه ها و فعالیتها دچار رکود نشود و هرچه سریعتر چالشها برطرف گردد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار