ارائه خدمات رایگان درمانی به زائران پیاده بارگاه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)

  • PDF

دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست ستاد خدمات سفر زائرین خراسان رضوی از ارائه خدمات درمانی رایگان به زائران پیاده بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در مراکز زیر پوشش خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر مرتضی احتشام فر با اشاره به آمادگي دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای ارائه خدمات مناسب به زائران پیاده امام رضا(ع) اظهار داشت: همانند سال های گذشته ارائه خدمات درمانی و بستری به زائران پیاده ارجاع شده به طور رایگان در مراکز درمانی زیر پوشش انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: در قالب این برنامه 180 دستگاه آمبولانس اورژآنس 115 در مناطق شهری و جاده ای، 2 بالگرد و 5 اتوبوس آمبولانس مرکز فرماندهي حوادث و فوريتهاي پزشکي و 25 بيمارستان دانشگاهي در سطح استان به صورت تمام وقت و شبانه روزی برای ارائه خدمات در آمادگی کامل هستند.

دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست ستاد خدمات سفر زائرین با اشاره به اینکه تا کنون 7 هزار زائر پياده وارد استان خراسان رضوي شده اند اظهار داشت: پیش بینی می شود، امسال بيش از 300 هزار زائر پياده در ايام پاياني ماه صفر به زيارت مرقد مطهر امام رئوف مشرف شوند.

دکتر احتشام فر افزود: بر اساس آمار تقريبي در سال گذشته حدود 3 ميليون زائر از سراسر کشور در ايام شهادت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) به مشهد مقدس آمده بودند که پيش بيني می شود امسال اين تعداد افزايش چشمگيري داشته باشد.

وي با بيان اينکه کميته بهداشت، سلامت و محيط زيست در رأس ستاد خدمات سفر زائرين استان قرار دارد گفت: دانشگاه علوم پزشکي مشهد با همکاري و همياري بسيج جامعه پزشکي و بهره مندي از داوطلبين حوزه سلامت شامل پزشکان، پرستاران و پيراپزشکان در رشته ها و زمينه هاي مختلف در بيش از 25 مرکز مشخص و مجهز، به ارائه خدمات رايگان به زائرين هشتمين امام شيعيان خواهند پرداخت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار