انجام عمل موفقیت آمیز " حذف یکپارچه تومور استخوان ساکروم" در یک مرحله در بیمارستان قائم(عج) مشهد

  • PDF

متخصصان جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفق به انجام عمل جراحی حذف تومور استخوان ساکروم در یک مرحله شدند.

به گزارش وب دا، این عمل به سرپرستی دکتر بابک گنجه ای فر از اعضای هیات علمی گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) بر روی یک بیمار میانسال با موفقیت انجام شد.

دکتر بابک گنجه ای فر اظهار داشت: در این عمل جراحی که به مدت هفت ساعت طول کشید، تومور ساکروم بیمار طی یک مرحله به طور کامل حذف شد.

وی افزود: به طور معمول تومورهای ناحیه ساکروم طی دو مرحله از شکم و ناحیه پشت بیمار انجام می شود و بیمار ملزم به دو مرحله بستری در بیمارستان و بیهوشی است.

استادیار گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: از جمله مزایای انجام این عمل جراحی طی یک مرحله می توان به مواردی همچون نیاز نداشتن به بازکردن شکم بیمار و عوارض احتمالی آن اشاره کرد.

دکتر گنجه ای فر با اشاره به اینکه این عمل نخستین بار است که در بیمارستان قائم(عج) انجام شده است اظهار داشت: درحال حاضر بیمار  از حال عمومی مناسبی برخوردار است.

وی متذکر شد: این روش جراحی در تمامی تومورهای ناحیه ساکروم قابل انجام نبوده و بر اساس صلاحدید پزشک جراح می توان این عمل را طی یک یا دو مرحله انجام داد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار