بازدید قائم مقام وزیر بهداشت از پایگاه های خدمت رسانی به زائران امام رضا(ع)

  • PDF

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با حضور در پایگاه های خدمت رسانی به زائران پیاده بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، در روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زائران قرار گرفت.

به گزارش وب دا، دکتر ایرج حریرچی در حاشیه این بازدید که با همراهي معاون بهداشتي، مدير سلامت زائرين و مدير حوادث و فوريتهاي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد انجام گرفت،با قدردانی از تمامی پرسنل بهداشت و درمان اعم از پزشکان، کارکنان و تیم های پرستاری و بهداشتی و مسئولان این دانشگاه در برنامه ریزی و هماهنگی برای ارائه خدمات مطلوب به زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) اظهار داشت: به منظور خدمات رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع)، 280 پایگاه در مسیر های منتهی به مشهد مقدس و داخل این شهر برپا شده است.

وی تصریح کرد: در این پایگاه ها، نیروهای بهداشتی و درمانی به صورت شبانه روزی به زائران پیاده حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) خدمات ارائه می دهند.

قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به  آمادگی 32 بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و 22 بیمارستان دیگر در سطح استان اظهار داشت: 76 پایگاه و مرکز بهداشتی درمانی و 96 درمانگاه نیز در مسیر حرکت زائران پیاده فعال و در صورت نیاز خدمات بهداشتی و درمان ارائه می دهند.

قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ضمن اشاره به بازدید از پایگاه های اورژانس 115 زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و آمادگی این پایگاه ها برای ارائه خدمات اظهار داشت: در این مدت 182 پایگاه اورژانس جاده ای و شهری به همراه یک هزار تکنسین اورژانس به زائران خدمات ارائه می دهند.

دکتر حريرچي بر لزوم تشکيل کميته ويژه اي براي راه اندازي ستاد دهه پاياني ماه صفر در  وزارت بهداشت تأکيد کرد و گفت: از سال آينده اين ستاد با بهره مندي از تجارب کارشناسان امر و برنامه ريزي درخصوص سلامت زائرين عتبات عاليات و مشهدمقدس فعاليت خود را آغاز خواهد کرد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار