دانشگاه علوم پزشکی مشهد ،قطب آموزشی درمان دندانپزشکی بیماران خاص در کشور

  • PDF

کارشناس مسئول تالاسمی و هموفیلی بیماریهای خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد را قطب آموزشی درمان دندانپزشکی بیماران خاص در کشور دانست و گفت: یکی از رسالت های وزارت بهداشت ایجاد دسترسی و سهولت خدمات درمانی و مراقبتی به بیماران خاص است و ایجاد واحدهای دندانپزشکی به این بیماران در سایر استان ها نیز دنبال می شود.

به گزارش وب دا، مرضیه حنطوش زاده در نخستین همایش دندانپزشکان مراکز درمانی بیماران هموفیلی کشور در مشهد افزود: مرکز دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از نخستین مراکز دندانپزشکی کشور است که به بهترین شیوه خدمات دندانپزشکی را بیماران خاص ارائه می کند و این تجربیات می تواند به سایر مراکز کشور انتقال داده شود.

کارشناس مسئول تالاسمی و هموفیلی بیماریهای خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 6 مرکز در کشور خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص به ویژه بیماران هموفیلی و اختلالات خونریزی دهنده انعقادی ارائه می کنند.

مرضیه حنطوش زاده افزود: این مراکز درمانی در دانشگاههای علوم پزشکی شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، کرمان و تهران قرار دارند.

وی ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص را از چالشهای این بیماران عنوان و اظهار کرد: تاکنون خدمات به بیماران خاص فقط در زمینه دارو و درمان این بیماران ارائه می شد اما در سالهای اخیر مراقبت و مشاوره های خاص به این بیماران از جمله خدمات دندانپزشکی نیز ارائه می گردد.

ريیس مرکز درمان بیماران هموفیلی و تالاسمی 'سرور' دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این همایش گفت: این مرکز از سال 1382 فعالیت خود را در راستای ارائه خدمات درمانی به بیماران هموفیلی و تالاسمی در استان خراسان رضوی آغاز کرده است.

دکتر زهرا بدیعی افزود: مرکز 'سرور' یکی از معدود مراکز درمان بیماران هموفیلی و تالاسمی در کشور است که در رشته دندانپزشکی به صورت تخصصی فعال است و واحد دندانپزشکی این مرکز دارای دو یونیت و در دو اتاق به بیماران دچار مشکلات دهان و دندان خدمات ارائه می کند.

وی کمبود دندانپزشک ثابت را یکی از چالشهای واحد دندانپزشکی کلینیک سرور دانست.

این پزشک متخصص بیماریهای خون اظهار کرد: بیماران هموفیلی مستعد اختلالات خونریزی دهنده هستند لذا قبل از اقدامات دندانپزشکی باید تحت مراقبت های خاص قرار گیرند.

نخستین همایش دندانپزشکان مراکز درمانی بیماران هموفیلی کشور  روز پنجشنبه 18 آذر، به مدت یک روز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این شهر برگزار شد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار