بیمارستان علوی موفق به دریافت گواهی نامه درجه یک اعتبار بخشی شد

  • PDF

مدیر بیمارستان علوی از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دریافت پروانه اعتبار بخشی بیمارستان قدم بسیار مثبت و رو به جلو در تثبیت بیمارستان علوی است؛ که این مرکز درمانی را با درجه یک اعتبار بخشی و در وزارت خانه تحت عنوان بیمارستان فوق تخصصی عروق علوی با درجه یک، صاحب گواهی نهایی کرده است.

به گزارش وب دا؛ دکتر محزون در ارائه گزارشی از روند رو به رشد بیمارستان تازه تاسیس علوی ضمن ابراز خرسندی از رشد چشمگیر این بیمارستان طی شش ماه گذشته گفت: این بیمارستان در حال حرکت به جایگاه اصلی خود همراه با جامعیت خوبی است؛ که در راستای خدمت رسانی به بیماران می باشد.

وی از دریافت گواهی اعتبار بخشی این بیمارستان خبر داد و گفت: اگر بیمارستانی بخواهد کار کند، درآمدزایی خوبی داشته باشد و میزانی برای تمام کارهای خود باشد باید اعتبار بخشی داشته باشد زیرا بیمه ها نیز بر اساس اعتبار بخشی یک بیمارستان هزینه پرداختی خود را مشخص می کنند.

دکتر محزون گواهی نامه اعتبار بخشی را اعتبار یک بیمارستان دانست و بیان داشت: گواهی نامه اعتبار بخشی هویت یک بیمارستان را مشخص می کند و ما توانستیم در مدت کوتاه از افتتاح بیمارستان علوی به این مهم دست پیدا کنیم.

مدیر بیمارستان علوی تاکید کرد: این بیمارستان با پشتکار مسئولان و کارکنان بسیار خوب خود در حال پیشرفت است؛ که عمده و مهمترین بخشی که اخیرا توانسته ایم در مسیر موفقیت های حاصل شده به افتتاح برسانیم؛ ICU بیمارستان با هفت تخت درمانی است؛ که با تجهیزات کامل راه اندازی شده است.

وی اضافه کرد: تخت های بخش ICU بیمارستان علوی مجهز به تجهیزات الکترونیکی، ونتیلاتور، مانیتور و کلیه تجهیزات مورد نیاز یک تخت ICU پیشرفته است.

دکتر محزون ابراز داشت: بیمارستان فوق تخصصی جراحی عروق و بیماران آن نیازمند به این بخش بوده و ICU یکی از ضروریات درمان بیماران در بیمارستان علوی به شمار می رفت؛ که در حداقل زمان، کار تاسیس آن به انجام رسیده و در حال حاضر در حال ارائه خدمات با هفت تخت درمانی است.

مدیر بیمارستان علوی از تاسیس بخش ICU2 بیمارستان فوق تخصصی عروق علوی خبر داد و اظهار امیدواری کرد: در کمتر از 40 روز آینده این بخش نیز با هشت تخت درمانی به افتتاح برسد و بتوانیم از این بخش به عنوان ICU قلب باز بیمارستان نیز استفاده کنیم.

 وی ابراز داشت: بیمارستان علوی دارای یک اتاق عمل  است که متخصصان جراحی عروق و قلب باز می توانند در آن جا فعالیت داشته باشند.

دکتر محزون تصریح کرد: عروق و قلب دو پیوند اصلی در این بیمارستان است؛ که اکنون به صورت جدا این دو پیوند در حال انجام است؛ اما در تلاشیم این دو جراحی را (خصوصا جراحی عروقی که در ناحیه قلب قرار دارند) به صورت همزمان انجام دهیم .

مدیر بیمارستان علوی از ساخت اتاق عمل تمام شیشه ای برای  نخستین بار در استان خراسان رضوی خبر داد و ابراز داشت: اتاق عمل قلب باز بیمارستان سرب کوبی شده است و در حال حاضر دیوارهایش به شکل یک اتاق عمل شیشه ای به عنوان تنها اتاق عمل از این دست در استان به صورت پایلوت در حال نصب است؛ که بسیار روی نور و ظرافتی که عروق و قلب دارد موثر خواهد بود.

دکتر محزون مطرح کرد: C-Armبیمارستان نیز که در خدمت به بیماران بسیار موثر است خریداری و مجوزهای آن گرفته شده است.

وی اظهار داشت: بخش دیالیز نیز در یک ماه آینده با هشت تخت آغاز به کار می کند. روند توسعه فیزیکی این بخش نیز تا حدود 85 درصد رشد داشته است، تجهیزات بخش دیالیز در حال خرید است و دستگاه ها به محض انجام کار فیزیکی در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

مدیر بیمارستان علوی افزود: در عرض شش ماه گذشته ما توانسته ایم مجوز بانک خون در این بیمارستان را دریافت کنیم به نحوی که نیروهای ما تمام آموزش های خود را گرفته اند، گواهی نامه ها را دریافت کرده اند و تجهیزت بانک خون نیز خریداری و سه روز قبل گواهی نامه بانک خون بیمارستان علوی نیز صادر شد.

وی بیمارستان علوی را نخستین نمونه در نوع خود در کشور دانست و ابراز داشت: این مرکز درمانی نخستین بیمارستانی است که به شکل مجزا در حوزه عروق راه اندازی شده است و ما تمام تلاش خود را جهت رشد آن انجام خواهیم داد.

دکتر محزون به هزینه های استفاده شده در بخش های تازه تاسیس این مرکز درمانی اشاره کرد و گفت: هزینه بانک خون بیمارستان حدود 50 میلیون تومان و جهت خریداری تجهیزات و وسایل بوده است، در ICU برای هرتخت بالغ بر 150 میلیون تومان هزینه شده است که در مجموع با هزینه ساخت فضای فیزیکی؛ هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان در بر داشته است.

مدیر بیمارستان علوی ساخت اتاق عمل شیشه ای را رایگان عنوان و تصریح کرد: ماهانه به همت پرسنل در این بیمارستان 400 عمل در حال انجام است و خدمات دهی با وجود رشد پذیرش بیماران به خوبی صورت می گیرد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.