استفاده از راهکارهای نوین درمانی در درمان سرطان حنجره در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

دانشیار گروه گوش، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه هر چه زمان تشخیص سرطان حنجره زودتر اتفاق بیافتد شانس درمان نیز افزایش می یابد اظهار داشت: در درمان این سرطان از اقدامات درمانی مختلف و نوینی در مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه انجام می شود.

به گزارش وب دا، دکتر احسان خدیوی، رادیوتراپی، پرتودرمانی، لیزر و جراحی باز را از جمله روش های درمانی سرطان حنجره عنوان و خاطر نشان کرد: پیش از هر اقدام درمانی، با استفاده از تکنیک های نوین تصویر برداری و بر اساس سن، جسن، توانایی قلب و ریه بیمار مورد ارزیابی کامل قرار می گیرد تا با توجه به پیشرفت سرطان و نوع تومور، اقدام درمانی انجام شود.

این فوق تخصص جراحی حنجره با بیان اینکه در صورت تشخیص زود رس سرطان حنجره می توان با یک اقدام از جمله لیرز و یا رادیوتراپی و بدون آسیب رساندن به حنجره بیمار را به زندگی عادی بازگرداند اظهار داشت: بی توجهی به علائم سرطان موجب تشیخص دیرهنگام آن می شود که این امر گاهی با برداشت کامل حنجره و معلولیت برای بیمار همراه است.

وی توجه به علائم سرطان حنجره را مهمترین راهکار در تشخیص زودهنگام عنوان کرد و گفت: گرفتگی صدا بیش از ده روز یا دو هفته بدون عارضه سرماخوردگی از مهمترین علائم ابتلا به سرطان حنجره به شمار می رود.

دانشیار گروه گوش، حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،استعمال دخانیات و مصرف الکل را از مهمترین ریز فاکتورهای ابتلا به سرطان حنجره عنوان کرد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار