کارکنان اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی مشهد تجلیل شدند

  • PDF

خدمات کارکنان اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاون درمان این دانشگاه تجلیل شد.

به گزارش وب دا، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: در این مراسم از 76 نفر از کارکنان اورژانس 115 که خدمات شایسته در عملیات موفق احیای قلبی و ریوی بیماران و همچنین کمک به زایمان در آمبولانس داشته و در قالب امدادرسانی طی دهه پایانی ماه صفر فعالیت داشته اند قدردانی می شود.

دکتر رضا وفایی نژاد گفت: بیش از 950 تکنسین فوریت های پزشکی در اورژانس 115 این دانشگاه امداد رسانی به بیماران و مجروحان حوادث را در این استان بر عهده دارند.

دکتر رضا وفایی نژاد افزود: 840 نفر از تکنسین های اورژانس 115 این دانشگاه به صورت رسمی و بقیه به صورت قراردادی فعالیت دارند.

وی با اشاره به تشکیل اورژانس 115 مشهد در سال 1355 اظهار کرد: تجلیل از تکنسین های اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با چهلمین سال تاسیس اورژانس 115 صورت می گیرد.

وی گفت: کارکنان اورژانس 115 همواره بدون هیچ چشم داشتی به صورت خالصانه و پرتلاش در روزهای سخت و صحنه های پرخطر به بیماران و آسیب دیدگان خدمات رسانی می کنند.

وی تعداد پایگاههای اورژانس 115 زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را 176 پایگاه شهری و جاده ای عنوان کرد.

وی همچنین یاد شهید 'مهدی مهدی زاده' را که در عملیات اورژانس امداد هوایی دچار سانحه شد و جان خود را از دست داد، گرامی داشت.

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: در نیمه نخست امسال حدود 670 هزار تماس تلفنی با اورژانس 115 برقرار شد که از این تعداد بیش از 94 هزار مورد منجر به انجام ماموریت شد.

شهرام طاهرزاده تعداد کل تماس های تلفنی به اورژانس 115 در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی سال گذشته را یک میلیون و 312 هزار مورد عنوان کرد و افزود: در این مدت 157 هزار ماموریت برای امداد رسانی به بیماران و حادثه دیدگان انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: از سال گذشته تاکنون 35 نفر با عملیات احیای قلبی و تنفسی توسط کارکنان اورژانس 115 از مرگ نجات یافته اند.

همچنین در این مراسم از مریم انجیدنی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و محسن رحیمی خبرنگار حوادث صدا و سیمای استان خراسان رضوی به خاطر پوشش خبری فعالیت های اورژانس 115 قدردانی شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار