انجام ماهانه بیش از 400 عمل در بیمارستان علوی مشهد

  • PDF

مدیر بیمارستان علوی از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: به همت پرسنل در این بیمارستان  ماهانه 400 عمل در حال انجام است و خدمات دهی با وجود رشد پذیرش بیماران به خوبی صورت می گیرد.

به گزارش وب دا، دکتر محزون بیمارستان علوی را نخستین نمونه در نوع خود در کشور دانست و ابراز داشت: این مرکز درمانی نخستین بیمارستانی است که به شکل مجزا در حوزه عروق راه اندازی شده است و ما تمام تلاش خود را جهت رشد آن انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به گسترش خدمات در این مرکز اظهار داشت: بخش ICU2 این مرکز با هشت تخت در حال اجراست و بر اساس آینده تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید تا بتوانیم از این بخش به عنوان ICU قلب باز بیمارستان نیز استفاده کنیم.

وی ابراز داشت: بیمارستان علوی دارای یک اتاق عمل است که متخصصان جراحی عروق و قلب باز می توانند در آن جا فعالیت داشته باشند.

دکتر محزون تصریح کرد: عروق و قلب دو پیوند اصلی در این بیمارستان است؛ که اکنون به صورت جدا این دو پیوند در حال انجام است؛ اما در تلاشیم این دو جراحی را (خصوصا جراحی عروقی که در ناحیه قلب قرار دارند) به صورت همزمان انجام دهیم .

مدیر بیمارستان علوی از ساخت اتاق عمل تمام شیشه ای برای  نخستین بار در استان خراسان رضوی خبر داد و ابراز داشت: اتاق عمل قلب باز بیمارستان سرب کوبی شده است و در حال حاضر دیوارهایش به شکل یک اتاق عمل شیشه ای به عنوان تنها اتاق عمل از این دست در استان به صورت پایلوت در حال نصب است؛ که بسیار روی نور و ظرافتی که عروق و قلب دارد موثر خواهد بود.

دکتر محزون مطرح کرد: C-Armبیمارستان نیز که در خدمت به بیماران بسیار موثر است خریداری و مجوزهای آن گرفته شده است.

وی اظهار داشت: بخش دیالیز نیز در یک ماه آینده با هشت تخت آغاز به کار می کند. روند توسعه فیزیکی این بخش نیز تا حدود 85 درصد رشد داشته است، تجهیزات بخش دیالیز در حال خرید است و دستگاه ها به محض انجام کار فیزیکی در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

مدیر بیمارستان علوی افزود: در عرض شش ماه گذشته ما توانسته ایم مجوز بانک خون در این بیمارستان را دریافت کنیم به نحوی که نیروهای ما تمام آموزش های خود را گرفته اند، گواهی نامه ها را دریافت کرده اند و تجهیزت بانک خون نیز خریداری و سه روز قبل گواهی نامه بانک خون بیمارستان علوی نیز صادر شد.

دکتر محزون به هزینه های استفاده شده در بخش های تازه تاسیس این مرکز درمانی اشاره کرد و گفت: هزینه بانک خون بیمارستان حدود 50 میلیون تومان و جهت خریداری تجهیزات و وسایل بوده است، در ICU برای هرتخت بالغ بر 150 میلیون تومان هزینه شده است که در مجموع با هزینه ساخت فضای فیزیکی؛ هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان در بر داشته است.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار