سه بیمارستان دانشگاه بزودی مجوز گردشگری سلامت دریافت می کنند

  • PDF

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: به زودی سه بیمارستان دیگر دانشگاه به جمع هفت بیمارستان دارای مجوز گردشگری سلامت افزوده می شوند و این در حالی است که تعدادی بیمارستان نیز درخواست دریافت مجوز گردشگری سلامت را داده اند.

به گزارش وب دا؛ دکتر محمد اسماعیل خیامی در خصوص برگزاری جلسه مدیریت حوزه نظارت بر درمان دانشگاه با شرکت های گردشگری استان به منظور بررسی وضعیت گردشگری سلامت، گفت:جلسه گردشگری سلامت با دعوت از شرکت های گردشگری سلامت استان که مجوز فعالیت گردشگری سلامت را از کمیته گردشگری سلامت استان اخذ کرده اند در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

وی ابراز داشت: همچنین مدیران و مسئولین واحد پذیرش بیماران خارجی بیمارستان هایی که مجوز گردشگری سلامت را از وزارت بهداشت اخذ کرده اند نیز در این جلسه حضور و به منظور ایجاد هماهنگی بین این دو بخش چنین جلسه ای برگزار شد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد هدف از برگزاری این گونه جلسات را ایجاد ارتباط و آشنایی بیشتر بین بیمارستان های دارای مجوز پذیرش بیمار خارجی با شرکت های گردشگر سلامت استان عنوان و اضافه کرد: این ارتباط موجب می شود تا در معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های درمانی، تشخیصی و پزشکی در کشورهای هدف و بین افراد خارجی تلاش بیشتری صورت بگیرد و شرکت ها بتوانند در زمینه جذب بیماران خارجی فعال تر عمل کنند.

دکتر خیامی تصریح کرد: ایجاد ارتباط رسمی جهت ارائه خدمات مشاوره ای و ارائه برنامه ریزی در طرح درمان بیماران؛ سپردن بیمار به بیمارستان ها و در نهایت انجام اقدامات درمانی لازم و تحویل بیمار به شرکت های فوق و بازگرداندن به کشور خود؛ از جمله دیگر مواردی است که تلاش داریم در این جلسات به هماهنگی بیشتر جهت انجام آن برسیم.

وی اظهار داشت: در این جلسه آشنایی بیشتری با شرکت های گردشگری سلامت از سوی بیمارستان ها صورت گرفت و وظایف، فعالیت ها و سایر اطلاعات در خصوص شرکت های گردشگری سلامت استان به بیمارستان ها داده شد.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: در خصوص بیمارستان ها نیز مواردی مانند مجوز اخذ شده، واحد گردشگری سلامتی که در بیمارستان ها مستقر است و سازوکارهایی که برای بیمارستان ها جهت پذیرش بیماران بین الملل فراهم گردیده، شرح داده شد تا شرکت ها در جریان سرویس دهی بیمارستان ها نیز قرار گرفته باشند.

دکتر خیامی ابراز داشت: این ارتباط رسمی به کاهش واسطه هایی که در این خصوص وارد عمل شده اند کمک خواهد کرد و هر اندازه این ارتباط رسمی بین شرکت ها و مراکز درمانی بیشتر باشد؛ دست واسطه ها را کمتر خواهد کرد.

وی از دریافت مجوز گردشگری سلامت برای سه بیمارستان دانشگاه خبر داد و گفت: بزودی سه بیمارستان دیگر دانشگاه مجوز گردشگری سلامت را دریافت خواهند کرد  و به جمع هفت بیمارستان دارای مجوز گردشگری سلامت اضافه می شوند.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: چند بیمارستان دیگر نیز جهت دریافت مجوز گردشگری سلامت درخواست داده اند که در حال بررسی هستیم تا به محض ایجاد سازوکارهای لازم مجوز مربوطه را دریافت کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.