مراکز جراحی محدود مجوز گردشگری سلامت دریافت می کنند

  • PDF

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دریافت مجوز گردشگری سلامت در مراکز جراحی محدود خبر داد و گفت: نامه ای از سوی وزارت بهداشت مبنی بر ارائه مجوز گردشگری سلامت به مراکز جراحی محدود دریافت شده است.

به گزارش وب دا؛ دکتر محمد اسماعیل خیامی در حاشیه نشست مدیریت نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه با مسئولین فنی درمانگاه های تخصصی و مراکز جراحی محدود، گفت: در برنامه عملیاتی این مدیریت به تنظیم جلساتی جهت اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و ایجاد ارتباط بیشتر با مسئولین فنی مراکز درمانی پرداخته شده است.

وی ادامه داد: در این راستا اقداماتی از جمله برگزاری جلسات مستقیم و ارتباطات مستقیم با مسئولین فنی در حال انجام است؛ که در جلسه قبل حضور مسئولین فنی درمانگاه های پوست و در این جلسه از حضور مسئولین فنی تمامی درمانگاه های تخصصی(اطفال، قلب و عروق، ژنتیک، دیابت، درد و ...) و مسئولین فنی مراکز جراحی بهره مند شده ایم.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد،خاطر نشان کرد: در این جلسه ضمن بحث و تبادل نظر در مورد مسئولیت مسئولین فنی، وظایف، مسائل قانونی و حقوقی به بیان نیازمندی های برقراری ارتباط میان یک مسئول فنی با مدیرت نظارت و اعتبار بخشی درمان مانند سامانه صدور پروانه ها (تمدید و سایر مجوزهای نیازمند اخذ شدن) پرداخته شد.

دکتر خیامی گفت: هدف از برگزاری این جلسات داشتن وقوف هر چه بهتر مسئولین فنی نسبت به مسئولیت های خود، ارائه اطلاعات لازم در خصوص دستورالعمل ها و مطلع شدن نقطه نظرات یکدیگر است.

وی از ارائه مجوز گردشگری سلامت به مراکز جراحی محدود خبر داد و گفت: نکته قابل توجه ارائه نامه ای از سوی وزارت بهداشت به  مراکز جراحی محدود است که به این مراکز مجوز پذیرش بیماران گردشگری سلامت داده می شود.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: بر این اساس چند مرکز تا کنون درخواست مجوز گردشگری سلامت داده اند؛ که پیگیری و بررسی درخواست های رسیده در حال انجام است و قطعا درمانگاه ها پس از مراکز جراحی محدود تحت پوشش گردشگری سلامت قرار خواهند گرفت و به صورت داوطلبانه می توانند سازوکار پذیرش این مجوز را کسب کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار