استفاده از روش آرتروسکوپی تشخیصی و درمانی در دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

روش آرتروسکوپی پیشرفته برای انجام اقدامات تشخیصی و درمانی فکی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال انجام است.

به گزارش وب دا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه اظهار داشت: روش آرتروسکوپی تا کنون برای تشخیص و درمان مفاصل زانو و شانه مورد استفاده قرار می گرفت و برای تشخیص و درمان مفصل گیجگاهی فکی نخستین بار است که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مورد استفاده قرار گرفت. 

دکتر حامد کرمانی خاطر نشان کرد: آرتروسکوپی مفصل گیجگاهی فکی (ناحیه اتصالی فک با جمجمه)از پیچیدگی و ظرافت زیادی برخوردار است و در معدود مراکز دانشگاهی کشور انجام می شود.

وی تصریح کرد: با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اختصاص 200میلیون تومان، دستگاه ارتروسکوپی مورد نیاز در این دانشکده خریداری و برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

استادیار بخش جراحی فک دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه از روش آرتروسکوپی برای اقدامات تشخیصی و درمانی استفاده می شود اظهار داشت: این عمل به شیوه کم و یاغیر تهاجمی انجام می شود و از برش های وسیع نیز که در عمل های جراحی باز انجام می شد جلوگیری می شود.

وی گفت: در این روش بیمار پس از 24 ساعت از عمل می تواند به زندگی عادی و کاری خود بازگردد. 

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار