استفاده از تلفن همراه بر روی ستون برق حادثه آفرید

  • PDF

جوانی که به قصد افزایش آنتن دهی تلفن همراه خود بر روی ستون برق رفته بود دچار سانحه آتش سوزی شد.

 دکتر امیر رضا کچویی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مصاحبه با واحد خبر وب دا اظهار داشت: این جوان که از بیمارستان گناباد به مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) ارجاع داده شده است به دلیل استفاده از تلفن همراه بر روی ستون برق، دچار برق گرفتگی و سوختگی شدید دست هایش شد.

این عضو هیات علمی گروه جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پزشک معالج این بیمار خاطر نشان کرد: متاسفانه بی توجهی به نکات ایمنی و نزدیک شدن به سیم های فشار قوی برق موجب این حادثه شده است که در پی آن یک دست بیمار تا مچ کامل سیاه شده و احتمال قطع شدگی آن زیاد است.

دکتر کچویی تصریح کرد: دست دیگر بیمار نیز پوست و عصبش تا ساعد کاملا از بین رفته است که طی یک عمل جراحی و استفاده از روش گرافت تلاش می شود تا شرایط آن بهبود یابد.

وی با تاکید بر اینکه هر چند، فرد سانحه دیده با سیم های فشار قوی برق تماسی نداشته اما استفاده از تلفن همراه موجب انتقال جریان برق به وی شده است خاطر نشان کرد: تیم پیوند دست و جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام تلاش خود را دارند که تا حد امکان از قطع شدن عضو جلوگیری شود.

دکتر امیر رضا کچویی تاکید کرد: به دلیل نوع ساختار دستگاه موبایل، لازم است برای جلوگیری از هر گونه سانحه از استفاده از تلفن همراه در زمان شارژ و همچنین در پمپ بنزین اجتناب شود.

گفتنی است: این جوان گنابادی در حال حاضر در بخش جراحی ارتوپدی بیمارستان قائم (عج) تحت مداوا قرار دارد.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.