انجام نخستین عمل جراحی لاپاراسکوپی در بیمارستان ولیعصر (عج) بردسکن

  • PDF

نخستین عمل جراحی لاپاراسکوپی در بیمارستان ولیعصر (عج) از مراکز زیر پوشش شبکه بهداشت و درمان بردسکن با موفقیت انجام شد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسین زاده اظهار داشت: عمل کله سیستکتومی ( برداشتن کیسه صفرا ) بوسیله لاپارسکوپ نخستین بار بر روی بیمار 21 ساله صورت گرفت که دچار التهاب و سنگ کیسه صفرا شده بود.

دکتر حسین زاده افزود : حضور پزشکان متخصص و مجرب در کادر درمانی موجب شده تا امید تازه ای برای درمان بیماران این شهرستان ایجاد شود. یکی از پزشکانی که به تازگی با انجام اعمال موفقیت آمیز جراحی در بیمارستان ولیعصر(عج) ، گام های موثری را در خدمت به بیماران برداشته است، دکتر محمد ابراهیم کلانتری متخصص جراحی عمومی می باشد.
دکتر حسین زاده ضمن قدردانی از تیم جراحی به سرپرستی دکتر محمد ابراهیم کلانتری و همکاری پرسنل اتاق عمل گفت: با پیشرفت علم پزشکی،عملهای لاپاراسکوپی روز به روز جایگاه خاص خود را در درمان بیماران پیدا می کنند.

دکتر محمد ابراهیم کلانتری در خصوص مزایای عمل لاپاراسکوپی گفت : در روش لاپاراسکوپی عمل های جراحی بدون شکاف بزرگ پوستی تنها با چند بخیه در محل ورودی لوله های تروکار انجام می شود.که  زیبائی پوست، درد کمتر و بستری کمتر در بیمارستان و برگشتن سریع به کار و زندگی از مزایای لاپاراسکوپی نسبت به عمل جراحی باز است.
وی در خصوص عمل کله سیستکتومی به روش لاپاراسکوپی ادامه داد : کله سیستکتومی درمان انتخابی سنگ کیسه صفرا و کله سیستیت حاد (التهاب کیسه صفرا ) است. کله سیستکتومی با لاپاراسکوپ امروزه درمان انتخابی است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.