استفاده مداوم و طولانی مدت از تلفن همراه مضر است

  • PDF

رییس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران گفت: استفاده مداوم و طولانی مدت از تلفن همراه مضر است و اگر چه هنوز شواهد علمی روشنی مبنی بر مضر بودن امواج تلفن همراه وجود ندارد اما استفاده طولانی مدت و مداوم از این وسیله برای انسان ضرر دارد.

به گزارش وب دا، دکتر محمدرضا قوام نصیری در حاشیه همایش تازه های نوروانکولوژی در مشهد در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در کشورهایی مانند سوئد، نروژ و دانمارک، استفاده از تلفن همراه برای کودکان و نوجوانان با محدودیت های مختلفی همراه است و این مساله بی‌ارتباط با مضر بودن امواج این وسیله ارتباطی نیست.

استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به قوی بودن امواج تلفن همراه بیان کرد: اگر یک گوشی تلفن همراه کنار رادیو، پیامک دریافت کند و یا زنگ بخورد شاهد اختلال در امواج رادیویی خواهید بود یعنی موج آن به مراتب قوی تر از موج رادیو است و روی موج رادیو پارازیت ایجاد می‌کند.

رییس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران در ادامه گفت: هنوز علت روشن و واضحی برای بروز سرطان‌ها از جمله تومورهای مغزی مشخص نشده است.

دکتر قوام نصیری با اشاره به تاثیر دخانیات بر روی مادران باردار و فرزندشان افزود: تحقیقات نشان داده است که درصد ابتلای فرزندان این زنان به دست کم یک نوع تومور مغزی تا قبل از سن بلوغ به حد قابل تاملی افزایش یافته بود.

وی نسبت به سردردهای صبحگاهی همراه با حالت تهوع هشدار داد و گفت: این نوع سردردها که بلافاصله پس از قرار گرفتن فرد از حالت درازکشیده به نشسته یا ایستاده بروز می کند؛ بی ارتباط با فشار داخل جمجمه نیست که می تواند ناشی از بروز تومور مغزی باشد.

رییس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران در ادامه افزود: امواج مختلف بر روی بدن انسان تاثیر گذاشته و برخی از سرطان ها مانند سرطان خون با نزدیکی محل زندگی فرد با کابل های برق فشار قوی مرتبط است.

وی گفت: کابل های برق فشار قوی برای بدن انسان مضر هستند، لذا فاصله مناسب محل زندگی از کابل های برق فشار قوی باید بیشتر از 300 متر باشد.

همایش تازه های نوروانکولوژی ویژه تشخیص و درمان تومورهای مغزی با حضور پزشکان متخصص این رشته  هفتم و هشتم بهمن در مشهد برگزار شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.