بخش اعصاب بیمارستان دکتر شریعتی تا سه ماه آینده آغاز به کار می کند

  • PDF

مدیر گروه آموزش مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن بیان خبر آغاز به کار بخش اعصاب بیمارستان دکتر شریعتی گفت:  این بخش ظرف سه ماه آینده کار خود را آغاز خواهد کرد که با خرید تعدادی از دستگاه های مورد نیاز می توان شاهد خدمات رسانی مناسب بخش اعصاب بیمارستان دکتر شریعتی در آینده نزدیک بود.

به گزارش وب دا؛ دکتر فروغی پور در بازدید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیمارستان دکتر شریعتی مشهد در حاشیه نشست ایجاد بخش نورولوژی این بیمارستان گفت:بیمارستان دکتر شریعتی موقعیت منطقه ای بسیار مهمی دارد و غرب مشهد منطقه شاندیز و طرقبه  را پوشش می دهد.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت که ترافیک در این قسمت از شهر بسیار زیاد است و هر گونه اتفاق غیر مترقبه ای که در این قسمت از شهر رخ دهد؛ در دسترسی به دو بیمارستان اصلی مشهد( قائم(عج) و امام رضا(ع)) با مشکل روبه رو خواهیم شد.

مدیر گروه آموزش مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: موقعیت بیمارستان دکتر شریعتی فعالیت بسیار گسترده این بیمارستان را نیاز دارد و ما بر همین اساس معتقدیم که اگر بخش اعصاب را در این بیمارستان ایجاد کنیم؛ به دنبال آن بخش MRI، جراحی اعصاب و بخش های دیگر را فعال خواهیم کرد.

دکتر فروغی پور به ایجاد ملزومات مورد نیاز در بیمارستان دکتر شریعتی مشهد اشاره و تاکید کرد: در این شرایط جهت ساخت بخش اعصاب بیمارستان دکتر شریعتی نیازمند زیر ساخت هایی از جمله نیروی انسانی، فضای فیزیکی، تجهیزات و امکانات، هزینه و بودجه هستیم.

وی اظهار داشت: امیدواریم با توجه به این که مسئولین دانشگاه همت خود را بر ایجاد بخش نورولوزی بیمارستان دکتر شریعتی مشهد گذاشته اند و مسئولان بیمارستان بسیار جدی این امر را دنبال می کنند؛ در کوتاه مدت و ظرف سه ماه آینده مقدمات ایجاد بخش اعصاب در بیمارستان ایجاد شود و در ادامه طی دو سال آینده این بخش گسترش و شکل نهایی خود را پیدا کند.

مدیر گروه آموزش مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دریافت کمک چهار میلیارد تومانی از سوی وزارت بهداشت در صورت ایجاد بخش نورولوژی در بیمارستان دکتر شریعتی خبر داد و ابراز داشت: این هزینه زمانی به  بیمارستان دکتر شریعتی تعلق خواهد گرفت؛ که بخش اعصاب در بیمارستان راه اندازی شود و سپس وزارت خانه در مسیر بازدید خود جهت توسعه این بخش، مبلغ چهار میلیارد تومان در اختیار بیمارستان قرار خواهد داد.

دکتر فروغی پور  در پایان به برخی ملزومات جهت ایجاد بخش نورولوژی در بیمارستان دکتر شریعتی اشاره کرد و افزود: دستگاه نوار مغز، دستگاه الکترو مگرافی نوار عصب و عضله و مهمتر از تمام این ها دستگاه MRI مورد نیاز بخش اعصاب بیمارستان است که بنا شد؛ تا فروردین ماه سال 96 دو دستگاه خریداری شود و در ادامه بقیه دستگاه ها نیز در اختیار همکاران قرار می گیرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار