همزمان با دهه مبارک فجر، افتتاح دو طرح خدماتی و درمانی در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) تایباد

  • PDF

همزمان با دهه مبارک فجر؛ درمانگاه تخصصی قلب ودستگاه رادیولوژی دیجیتال در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) شهرستان تایباد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح ها با حضور دکتر حسینی معاون سیاسی اجتماعی ،امنیتی استاندارخراسان ،مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد، فرماندار  و دیگر مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان تایباد به بهره برداری رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد در این مراسم، دستگاه رادیولوژی دیجیتال را یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های رادیولوژی موجود خواند و گفت: این دستگاه با صرف هزینه‌ای بالغ‌بر چهار میلیارد ریال خریداری و در بیمارستان نصب گردیده است.

دکتر موسوی ادامه داد: با توجه به اینکه در زمان کنونی فناوری رادیولوژی با فیلم(آنالوگ) در دنیا از رده خارج‌شده، بهره‌برداری از این سیستم به میزان زیادی از هزینه‌های مصرفی بیمارستان در بخش رادیولوژی کاهش می‌دهد.

 وی در مورد مزایای این دستگاه اظهار کرد: از مزایای این دستگاه افزایش کیفیت مؤثر تصاویر، استفاده از پرتودهی کم برای تولید تصاویر باکیفیت بالا، عدم نیاز به تکرار تصاویر مات، حذف سیستم ظهور و ثبوت و تاریک‌خانه‌ها، صرفه‌جویی در وقت، سرعت در کار و کیفیت بالای تصاویر و ارسال آن از طریق سیستم پکس یا دیسک مغناطیسی و امکان چاپ مجدد و کم‌هزینه شدن عکس‌برداری است.

 دکتر موسوی تصریح کرد: بیست درصد هزینه این دستگاه از طریق خیرین سلامت "عزیز رمضانی و شیر احمد جهانی" تأمین و مابقی از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شبکه بهداشت و درمان تایباد تأمین‌شده و در بیمارستان نصب و در اختیار مردم شریف منطقه قرارگرفته است.

 وی خاطرنشان کرد: در درمانگاه تخصصی قلب، دستگاه اکوکاریو گرافی به ارزش ۹۴۳ میلیون ریال، تست ورزش به ارزش ۴۰۰ میلیون ریال و تجهیزات جانبی مانند: الکتروشک، نوار قلب و ترالی اورژانس به ارزش ۴۶۰میلیون ریال نصب‌شده است که جمعاً این درمانگاه حدود یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال هزینه شده است که ۱۰ درصد آن را از سوی علی مردان نعمتی یکی از خیرین شهرستان تأمین نموده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار