انجام 47 ماموریت مرتبط با برف و یخبندان در اورژانس 115 مشهد مقدس

  • PDF

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در روزهای برفی اخیر، 47 ماموریت مرتبط با برف و یخبندان در شهر مشهد مقدس و محورهای جاده ای توسط اوژانس 115 انجام شد.

به گزارش وب دا، دکتر رضا وفایی نژاد با اشاره به اینکه همزمان با آغاز بارش برف در چند روز اخیر و کاهش دمای هوا، تیم های اورژانس پیش بیمارستانی به منظور ارائه خدمات مناسب در حالت آماده باش بودند خاطر نشان کرد: در روزهای پایانی ماه بهمن 36 ماموریت در شهر مشهد و 11 مورد نیز در محورهای جاده ای انجام شد که از این تعداد 31 نفر به مراکز درمانی انتقال داده و 9 نفر نیز در محل درمان شدند.

وی گفت: همچنین در این روزها 89 مورد سانحه رانندگی به مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی اعلام شد که در قالب این ماموریت ها 89 نفر به مراکز درمانی اعزام و 51 نفر نیز در محل درمان شدند.

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: 31 مجروح حوادث مرتبط با برف و باران در این شهرستان توسط اورژانس 115 به بیمارستان های مشهد انتقال یافتند.

شهرام طاهرزاده افزود: مجروحان حوادث مرتبط با برف و باران در مشهد طی روزهای (29 و 30 اسفند) 40 نفر بودند که 9 نفر آنان در محل حادثه توسط تکنسین های اورژانس 115 به صورت سرپایی درمان شدند.
وی اظهار کرد: اغلب این حوادث بر اثر زمین خوردن افراد به علت لغزندگی معابر یا بازی با تیوپ رخ داد که منجر به شکستگی هایی در نواحی دست، پا، سر و صورت آنها شده است.
وی گفت: این تعداد به جز مجروحانی است که توسط خانواده ها و به طور شخصی به بیمارستان انتقال داده شده اند.
وی همچنین نسبت به عوارض جسمی و شکستگی های رخ داده بر اثر تیوپ سواری در برف هشدار داد.
طاهرزاده ماموریت های اورژانس 115 در مشهد طی 48 ساعت گذشته را نیز یک هزار و 66 مورد عنوان کرد.

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام اخطار و آماده باش تلفنی به  تمامی بیمارستان های  مشهد ، شهرستان ها  و  دانشگاه های  استان ( سبزوار ، گناباد ، تربت جام ، تربت حیدریه و نیشابور )، اعلام  به  اورژانس پیش بیمارستانی  جهت  آمادگی ،  آمادگی لازم در خصوص نحوه  رانندگی  صحیح  در برف  و بارندگی  به جهت  تسریع و صحت  خدمات  پیش بیمارستانی ،  تجهیز  و بستن  زنجیر  چرخ  در تمامی امبولانس های اورژانس 115  در مناطق  شهری  و جاده ای  برفگیر ، ارائه برنامه پیشگیری  از  یخ زدگی  تجهیزات  دارویی  موجود در امبولانس ها ، و آمادگی  ارائه  خدمات  پیش بیمارستانی را از جمله اقدامات به منظور ارائه خدمات مناسب به شهروندان عنوان کرد.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار