مصرف خودسرانه داروهای رفع مشکلات جنسی عوارض سوئی به همراه دارد

  • PDF

رییس انجمن ارولوژی استان خراسان رضوی تاکید کرد: مصرف هر گونه دارو برای رفع مشکلات جنسی باید از طریق تجویز پزشک متخصص صورت گیرد و داروهای تجویزی باید مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد اصل زارع در نشست خبری هفته سلامت مردان خاطر نشان کرد: تبلیغات گسترده داروهای رفع مشکلات و ناتوانی های جنسی در مردان کاذب است و عوارض مختلفی را برای مصرف کنندگان در بردارد.    
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: با کمال تاسف هم اکنون در کانال های مختلف ماهواره ای، شبکه های اجتماعی و پیامک ها، تبلیغات گسترده ای در زمینه رفع مشکلات جنسی ارائه می شود که عوارض مختلفی را برای فرد مصرف کننده بدنبال دارد. 
وی عوارض کبدی، خونی، تاثیر در ناباروری، عوارض قلبی و عروقی را از جمله عوارض و آسیب های مصرف خودسرانه داروهای رفع مشکلات جنسی در مردان عنوان کرد. 
به گفته وی، ممکن است این داروها به طور کوتاه مدت اثرات مقطعی داشته باشند اما زیان آنها خیلی بیشتر از فایده شان است. 
عضو هیات علمی گروه ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه بیان کرد: شیوع مشکلات ناتوانی جنسی مردان در جامعه حدود 60 درصد برآورد می شود و این در حالی است که افسردگی، مسائل روحی و روانی و استرس نقش 90 درصدی را در ایجاد این مشکلات دارند. 
دکتر اصل زارع بیماریهای جسمی، مصرف داروهای مختلف، افزایش فشار خون، مصرف روان گردان ها، دیابت و بیماریهای قلبی و عروقی را از مهم ترین علل ناتوانی های جنسی در مردان عنوان کرد. 
رئیس انجمن ارولوژی استان خراسان رضوی با اشاره به دیگر بیماریهای شایع در مردان گفت: هم اکنون سرطان پروستات شایع ترین سرطان در مردان شناخته شده است که در سنین بالای 50 سال رخ می دهد. 
وی میزان سرطان مثانه در بین مردان را شایع تر از زنان دانست و گفت: اعتیاد به مواد مخدر، مصرف سیگار و در معرض مواد شیمیایی سرطان زا قرار داشتن از علل بروز سرطان مثانه به شمار می روند. 
به گفته وی، در سیگار سه هزار ماده سمی و مضر برای بدن وجود دارد که می تواند باعث افزایش تکثیر سلولی و ایجاد انواع سرطان ها و بیماریهای دیگر شود. 
وی در بخشی از سخنانش در خصوص افزایش میزان ناباروری در جامعه گفت: در حال حاضر بین 13 تا 18 درصد زوج های خراسان رضوی و کشورمان دچار ناباروی هستند که عوامل مختلفی از جمله افزایش سن ازدواج در ایجاد نازایی در مرد و زن دخیل هستند. 
وی در پایان گفت: مردان به تنهایی 30 درصد و زنان به تنهایی 30 درصد در نازایی هانقش دارند و 40 درصد از ناباروری علل مشترک داشته ، یعنی مرد و زن در ایجاد آن دخیل هستند.


 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار