مردان پنج برابر بیشتر از زنان در معرض آسیب حوادث ناشی از کار قرار دارند

  • PDF

دبیر انجمن ارولوژی استان خراسان رضوی اظهار داشت: شیوع بیماریهای مختلف و انواع حوادث و سوانح بر طبق آخرین بررسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مردان بیشتر از زنان در تمام گروههای سنی شناخته شده است.

به گزارش وب دا، دکتر محمود فرزین در جمع خبرنگاران افزود: مردان بیشتر از زنان در معرض حوادث ترافیکی، بلاهای غیر مترقبه، ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی، سرطان ها ، حوادث ناشی از کار و سقوط از ارتفاع قرار دارند. 
وی بیان کرد: از سوی دیگر استعمال سیگار و مصرف الکل، انواع استرس های شغلی و خشونت و نزاع در مردان بیشتر از زنان است که این موضوع سلامت آنها را به مخاطره می اندازد. 
به گفته وی، در مقابل هر 100 زن، 130 مرد دچار انواع سرطان ها می شوند. 
عضو هیات علمی گروه ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این در حالی است که مراجعه مردان به پزشک و مراکز درمانی به دلایل فرهنگی و مشغله زیاد خیلی کمتر از زنان است. 
دکتر فرزین خاطر نشان کرد: بررسی ها نشان داده است که مردان پنج برابر بیشتر از زنان در معرض آسیب حوادث ناشی از کار، 10 برابر بیشتر از زنان در معرض اعتیاد و سه برابر بیشتر در معرض سقوط از ارتفاع قرار دارند. 
دبیر انجمن ارولوژی خراسان رضوی در ادامه با اشاره به برنامه های مختلفی که به مناسبت هفته ملی سلامت مردان در این استان اجرا شد و در حال اجراست، افزود: هدف اصلی از این برنامه ها حساس سازی جامعه، آموزش فرهنگ سازی و افزایش توجه مردان به سلامتشان است. 
وی ویزیت رایگان مردان، برگزاری همایش سلامت مردان در روز 9 اسفندماه، برنامه های اطلاع رسانی و آموزشی را از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد همگام با هفته ملی سلامت مردان عنوان کرد.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار