مزاحمین تلفنی اورژانس 115 دادگاهی شدند

  • PDF

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از محکومیت جمعی از مزاحمین تلفنی اورژانس 115 به تحمل شش ماه حبس توسط دادگاه کیفری مشهد خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر رضا وفایی نژاد با اشاره به اینکه پنج تن از شهروندان اقدام به مزاحمت های تلفنی اورژانس 115 می نمودند و این امر موجب اختلال در ارائه خدمات به بیماران و افراد نیازمند به خدمات اورژانس شده بود اظهار داشت: مراتب در قالب شکایت به دادگاه کیفری اعلام شد و پس از پیگیری از سوی شرکت ایرانسل و دریافت مشخصات افراد،دادکاه حکم این افراد را صادر کرد.

وی گفت: بر اساس ماده 19 قانون مجازات اسلامی و 614 قانون تعزیرات چهار تن از این افراد به تحمل شش ماه حبس محکوم شدند.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: یک تن از این افراد نیز با ارائه توضیحات و دفاع از خود، دادگاه حکم برائت وی را صادر کرد.

خطوط تلفن 115، خطوطی گره‌گشا و مرتبط با سلامت مردم و نجات‌دهنده جان آنهاست و چه بسا، فردِ امدادخواه، از خانواده، اقوام و دوستان هریک از ما باشد، لذا توصیه می‌شود از ایجاد مزاحمت برای اورژانس 115 و اِشغال کردن خطوط تلفن آن بدون دلیل، پرهیز شود تا جان و سلامت هموطنان‌مان به خطر نیفتد.

نظرات   

# مزاحمتعلي اصغر نجفي ناوخي 1395-12-17 16:50
با سلام به نظر من شش ماه براي اينها كم است شايد در اين بين بيماراني باشند كه به دقيقه اي زمان نياز داشته باشن
پاسخ | پاسخ با نقل قول کردن | نقل قول

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.