20هزار گردشگر سلامت سالانه در بیمارستانهای مشهد پذیرش می شوند

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سالانه 20 هزار گردشگر سلامت از کشورهای مختلف در بیمارستانهای مشهد پذیرش و بستری می شوند.

به گزارش وب دا، دکتر شاپور بدیعی افزود: شمار عمده گردشگران سلامت از کشورهای کویت، بحرین، قطر، افغانستان، عراق، تاجیکستان و ترکمنستان به مشهد سفر می کنند.

وی ادامه داد: بیشترین نیازهای درمانی گردشگران سلامت شامل اقدامات جراحی قلب باز، جراحی عروق، جراحی عمومی، ارتوپدی، خدمات پوست، مو و زیبایی و خدمات دندانپزشکی، زنان و نازایی است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد گردشگران سلامت مشهد طی سالهای اخیر روند صعودی داشته و چندین برابر این میزان نیز خدمات درمانی سرپایی به گردشگران سلامت ارائه می شود.

وی افزود: وجود حرم ملکوتی امام رضا(ع)، توانمندی بالای پزشکان از نظر علمی و تجربی، مراکز تشخیصی و درمانی مجهز، وجود منابع طبیعی و چشمه های آبگرم، تنوع داروهای گیاهی و کاهش نرخ خدمات از جمله ظرفیتهای جذب زائر و گردشگر سلامت در مشهد و استان خراسان رضوی به شمار می روند.

دکتر بدیعی ادامه داد: جذب گردشگر سلامت یا توریسم درمانی یکی از ظرفیتها و توانمندیهای ویژه مشهد در حوزه سلامت به شمار می رود و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه پیشگام است.

وی گفت: اقدامات و برنامه های در دست انجام دانشگاه علوم پزشکی مشهد با محور تسهیل فرآیندهای گردشگری سلامت می تواند به عنوان الگو در سطح کشور اجرا شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار