بررسی آمادگی واحدها و مراکز زیر پوشش با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

اولین بازدید نوروزی از اورژانس 115 مشهد انجام شد

اولین بازدید نوروزی از اورژانس 115 مشهد با حضور رئیس و جمعی از معاونین، مسئولان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

به گزارش وب دا؛ دکتر مهرابی بهار؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه دکتر احتشام فر؛ مشاور اجرائی رئیس دانشگاه و دکتر وفایی نژاد؛ مدیر مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  اولین بازدید نوروزی از اورژانس 115 مشهد را انجام و از پایگاه 259 شادروان محمد حیدریان بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید دکتر وفایی نژاد با اشاره به این که در این منطقه پایگاه امداد به اندازه کافی وجود نداشت، گفت: پایگاه 259 حیدریان به همت مسئولان و جهت رفع مشکلات این منطقه آماده شده است.

در ادامه دکتر مهرابی بهار ضمن آرزوی موفقیت با اهدای هدیه سال جدید را به پرسنل پایگاه اورژانس 259 شادروان محمد حیدریان تبریک گفت.

بازدید از بیمارستان ابن سینای مشهد انجام شد

بازدید از بیمارستان ابن سینای مشهد با حضور رئیس و تعدادی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام و آخرین هماهنگی ها جهت ارائه خدمات درمانی مناسب به بیماران در ایام تعطیلات نوروز صورت گرفت.

به گزارش وب دا؛ در این برنامه دکتر مهرابی بهار؛ و هیات همراه از بخش های  مختلف بیمارستان تخصصی ابن سینا بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید که از بخش اورژانس صورت گرفت هماهنگی های لازم جهت ارائه هر چه بهتر خدمات درمانی انجام و از اتاق سرور بیمارستان نیز بازدید شد.

دکتر بدیعی در بازدید از اتاق سرور بیمارستان ابن سینای مشهد به استقرار سیستم MCMC اشاره کرد و افزود: در نظر داریم ورودی های اورژانس تمامی بیمارستان های مشهد، قوچان و کاشمر را به این سیستم مجهز کنیم.

در پایان این دیدار دکتر مهرابی بهار ضمن آرزوی کمتر بیمار شدن مردم، کاهش میزان بستری بیماران و افزایش سلامت جسم و روح مردم در سال جدید با اهدای هدیه از مسئولان بیمارستان تخصصی ابن سینا تشکر و سال جدید را به پرسنل بیمارستان تبریک گفت.

بازدید از بیمارستان تخصصی حجازی مشهد

در ادامه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و هیات همراه  از بیمازستان تحصصی حجازی مشهد بازدید کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر احتشام فر با اشاره به این که از مجموع 366 تخت مصوب در بیمارستان حجازی حدود 312 تخت در حال حاضر اشغال می باشد، گفت: بیمارستان حجازی با کمبود فضا رو به رو است که در تلاش جهت بازسازی و ایجاد طرح توسعه ای در آن می باشیم.

در پایان این بازدید که از قسمت های مختلف بیمارستان تخصصی حجازی صورت گرفت دکتر مهرابی بهار با اهدای هدیه سال جدید را به پرسنل دانشگاه تبریک گفت.

 بازدید از مرکز بهداشت شماره 2 مشهد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد صبح امروز از  مرکز بهداشت شماره دوی مشهد نیز بازدید کرد.

در این برنامه  که به همراه دکتر احتشام فر؛ مشاور اجرائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد. از مرکز معین پزشک خانواده مرکز بهداشت شماره دو مشهد نیزبازدید شد.

دکتر احتشام فر؛ مشاور اجرائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در مرکز معین دو پزشک و پرستار در حال ارائه خدمت و داروخانه و خدمات اولیه درمانی مورد نیاز مردم ارائه می شود.

وی ادامه داد: در این مرکز حدود هشت هزار مورد دیابت ثبت شده است؛ که 50 درصد از این افراد از بیماری خود هیچ اطلاعی نداشته اند.

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، تاکید کرد: بر اساس آمار به دست آمده هفت درصد افراد بالای 30 سال در این منطقه دارای بیماری دیابت هستند و حدود سه هزار و 500 مورد گزش حیوانات در سال ثبت که با شستشوی صابون و تزریق واکسن هاری از ایجاد بیماری در این افراد جلوگیری می شود.

وی تصریح کرد: در این مرکز نمونه گیری از فرزندان دچار شده به بیماری فنیتو انجام می شود که با شناسایی این کودکان درمان مورد نیاز صورت و از بیمار شدن کودکان به بیماری جلوگیری می شود.

دکتر احتشام فر تاکید کرد: غربالگری( تیروئید، دیابت و فینیتو) در این مرکز به صورت 100 درصدی در حال انجام است که در غرابلگری فینیتو در سال گذشته هیچ موردی در مرکز مشاهده نشده است و در سال جاری دو مورد شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند.

وی به مراقبت های بهداشتی صورت گرفته در استان خراسان رضوی در بخش بهداشت محیط اشاره کرد و ابراز داشت: مشهد در خصوص ارائه خدمات بهداشتی در حوزه بهداشت محیط برنامه های بسیاری را برای اولین بار در کشور انجام داده که قابل توچه است.

دبیر ستاد خدمات سفر دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد سه پروژه تحقیقاتی با قسمت های مختلف استان جهت حفظ بهداشت مواد غذایی انجام داده است که در نوع خود برای اولین بار در کشور می باشد.

در پایان این مراسم گفتگویی صمیمانه با حضور مهندس امیر کریمی؛ ناظر حوزه بازرسی وزارت بهداشت، دکتر مهرابی بهار و دکتر احتشام فر انجام و آخرین اطلاعات حوزه بهداشت محیط در سطح استان و وزارت بهداشت انجام شد.

بازدید از درمانگاه تخصصی صاحب الزمان(عج)

همچنین بازدید از بیمارستان تخصصی صاحب الزمان(عج) با حضور دکتر مهرابی بهار رئیس و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

در ابتدای این بازدید ،دکتر احتشام فر بر فعال بودن بخش های بیمارستان جهت ارائه خدمات درمانی مناسب به بیماران در ایام نوروز 96 تاکید کرد.

در پایان دکتر مهرابی بهار ضمن ابراز امیدواری از داشتن سالی پر بار برای پرسنل اورژانس درمانگاه تخصصی صاحب الزمان(عج) با اهدای هدیه سال جدید را به این افراد تبریک گفت.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این بازدیدها می توانند به اینجا مراجعه کنند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار