بازدید مسئولان ستاد خدمات سفر زائران از چند واحد زیر پوشش دانشگاه

  • PDF

نخستین روز از سال 1396 در ستاد خدمات سفر زائران دانشگاه علوم پزشکی مشهد بسیار پرشور و با استقبال دیدنی از بهار آغاز شد.

به گزارش وب دا؛ صبحی بارانی در ابتدای اولین روز از سال 96 شهر مشهد را معطر از نم نمنای عید می کند.

قبل از انجام اولین بازدید ستاد خدمات سفر زائران دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر احتشام فر؛ مدیر سلامت زائران استان به همراه دکتر بدیعی؛ مدیر دفتر رئیس دانشگاه با حضور در محل استقرار ستاد خدمات سفر زائران دانشگاه در ساختمان قریشی آماده و با اهدای یک شاخه گل، شیرینی و هدیه، سال جدید را به کادر دانشگاه تبریک و برای تمامی پرسنل دانشگاه آرزوی موفقیت می کنند.

ساعت 8:45 دقیقه است که دکتر مهرابی بهار؛ رئیس دانشگاه نیز به جمع تیم بازدید ستاد نوروزی اضافه می شوند و در جمعی صمیمانه سال جدید میان تمام پرسنل تبریک و شادباش گفته می شود.

 دکتر مصطفی مهرابی بهار به همراه دکتر سید مرتضی احتشام فر؛ جانشین و دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خدمات سفر استان و دکتر بدیعی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اولین بازدید ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 96 را آغاز می کنند.

ساعت 9:30 دقیقه صبح به پایگاه اورژانس «جاده به آباد گلمکان» می رسیم دکتر مهرابی بهار به همراه هیئت همراه از تمامی کادر پایگاه تشکر و ضمن تبریک سال نو آخرین هماهنگی ها جهت ارائه بهتر خدمات اورژانسی را انجام می دهد.

در ادامه تیم اعزامی به مرکز «خدمات جامع سلامت شهری و جاده ای گلبهار» رفته و از این مرکز بازدید به عمل می آورند.

دکتر رسول افتخاری گل؛ معاون بهداشتی شهرستان چنارن و گلبهار در ابتدای این بازدید، گفت: مرکز بهداشت شماره یک گلبهار به صورت شبانه روزی خدمات دندان پزشکی، آزمایشگاه، پزشک، پرستاری و طرح مراقب سلامت را به مراجعین خود ارائه می دهد.

وی به تمهیدات دیده شده در نوروز سال 96 اشاره کرد و ابراز داشت: در ایام نوروز به صورت کشیک های فعال در تلاش هستیم تا خدمت رسانی مناسب به بیماران را با توجه به حجم بیمارانی که به این مرکز مراجعه می کنند داشته باشیم.

معاون بهداشتی شهرستان چنارن و گلبهار خاطر نشان کرد: در ایام غیر تعطیل حدود 300 مراجعه کننده خدمات پزشکی و بین 150 تا 300 مراجعه کننده نیز خدمات مراقبین سلامت را در مرکز دریافت می کنند.

دکتر افتخاری بیان داشت: در سال جدید تمام پزشکان به صورت کشیکی در حال ارائه خدمت هستند و خدمات ماما، بهداشت محیط، آزمایشگاه و دندان پزشکی به بیماران ارائه می شود.

وی به طرح توسعه ای مرکز بهداشت شماره یک گلبهار اشاره کرد و افزود: مرکزی دیگر در قسمت مرمر شهرستان گلبهار با هزار و 500 متر فضای ساختمانی و مشابه خدمات این مرکز فعال شده است و دو پایگاه اورژانس نیز در دست ساخت داریم که امیدواریم با اضافه شدن این دو پایگاه، در ارائه خدمات درمانی به مردم موفق تر عمل کنیم.

در ادامه به گفتگو با دکتر رجب پور؛ مدیر شبکه درمان شهرستان چناران نشستیم.

وی در ابتدا گفت: این مرکز جمعیتی حدود 35 هزار نفر را پوشش می دهد و در حال حاضر روزانه  200 مراجعه کننده به پزشک جهت دریافت خدمات پزشکی دارد.

مدیر شبکه درمان شهرستان چناران تاکید کرد: حدود 315 مکان بهداشتی در شهرستان گلبهار وجود دارد؛ که واحد بهداشت و محیط مرکز مراقبت های لازم را در خصوص این مکان های بهداشتی انجام می دهد.

وی به آمار 11 ماهه سال گذشته در خصوص مراجعه بیماران به مرکز و خدمات درمانی ارائه شده اشاره کرد و ابراز داشت: 65 هزار و 392 نفر در طول 11 ماه گذشته به این مرکز مراجعه داشته اند؛ که نسبت به سال قبل رشد هفت و نیم درصدی را نشان می دهد.

دکتر رجب پور خاطر نشان کرد: از این تعداد مراجعه کننده بیش از 26 هزار نفر به پزشک و 21 هزار و 791 نفر نیز جهت دریافت خدمات تزریقات و پانسمان و پرستاری به این مرکز مراجعه داشته اند.

مدیر شبکه درمان شهرستان چناران، بیان داشت: خدمات مادر، کودک، واکسیناسیون و ... در قالب خدمات کارشناسان مراقب سلامت در مرکز تحت پوشش قرار دارد.

 اورژانس مرکز بهداشت گلبهار بیش از هزار و 500 ماموریت در سال گذشته داشته است

وی به استقرار پایگاه اورژانس در مرکز بهداشت شماره یک گلبهار اشاره کرد و افزود: اورژانس 115 در طول 11 سال گذشته هزار و 502 ماموریت را انجام داده است که از این تعداد هزار و 299 مورد غیر تصادفی و 203 مورد تصادفی بوده است.

دکتر رجب پور متذکر شد: تنها در دو روز اخیر 32 ماموریت از سوی اورژانس 115 مرکز انجام شده است؛ که مربوط به کشیک نوروزی می باشد.

مدیر شبکه درمان شهرستان چناران به خدمات نوروزی شهرستان های چناران و گلبهار اشاره و خاطر نشان کرد: تمامی مراکز در طول عید سعید نوروز در سطح شهرستان فعال بوده و خدمات پزشک، پرستار، مامایی و مراقبت از مادران باردار را به مردم ارائه می دهند.

 وی اضافه کرد: بیمارستان چناران نیز با ظرفیت 64 تخت، 15 متخصص و 10 رشته در ایام عید نوروز در خدمت مردم است.

دکتر رجب پور بیان داشت: در طول 11 ماه گذشته خدمات کلینیک ویژه شهرستان چناران که از نقاط قوت در حوزه برنامه تحول سلامت به شمار می رود نسبت به کل سال 94 رشد قابل توجهی را نشان داده است.

خدمات کلینیک ویژه شهرستان چناران رشدی دو و نیم برابری داشته است

مدیر شبکه درمان شهرستان چناران اظهار داشت: 34 هزار بیمار در 11 ماه اول سال 95 به کلینیک ویژه شهرستان مراجعه کرده اند که این آمار در کل سال 94 حدود 32 هزار و 172 مورد و قبل از برنامه تحول سلامت حدود 16 هزار نفر بوده است؛ که بالغ بر 260 درصد رشد خدمات کلینیک ویژه شهرستان را نشان می دهد.

وی گفت: کلینیک ویژه گلبهار نیز رشد 83 درصدی را دارد و امید داریم تا سال آینده به بهره برداری رسیده و در خدمت مردم قرار گیرد.

دکتر رجب پور در هنگام بازدید دکتر مهرابی بهار از پایگاه اورژانس مستقر در مرکز بهداشت شماره یک گلبهار به طرح توسعه ای پایگاه اشاره و خاطر نشان کرد: موفق شده ایم از ظرفیت شرکت عمران در همسایگی مرکز بهداشت استفاده کرده و پایگاه اورژانسی 70 متری را از این شرکت در آینده نزدیک تحویل خواهیم گرفت.

در پایان دکتر مهرابی بهار برای تمامی کادر مرکز بهداشت شماره یک گلبهار آرزوی موفقیت و ضمن تبریک سال جدید و اهدای هدیه، زندگی در سایه سلامت، امید، برکت و سربلندی را برای این عزیزان آرزومند شد.

ساعت حدود 10 صبح اول فروردین سال 96 را نشانه رفته است. هیئت همراه ستاد خدمات سفر زائران دانشگاه علوم پزشکی مشهد بدون خستگی عازم بازدید از بیمارستان ترومای طالقانی در حاشیه جاده چناران مشهد هستند.

به محض ورود به بیمارستان، دکتر وجدانی؛ رئیس بیمارستان طالقانی مشهد به استقبال دکتر مهرابی بهار و هیئت همراه آمده و بازدید از قسمت اورژانس بیمارستان آغاز می شود.

در ابتدا دکتر مهرابی بهار با حضور در کنار کادر درمانی بخش اورژانس بیمارستان، ضمن دریافت اطلاعاتی از تعداد بیماران بستری شده طی دو روز اخیر؛ سال جدید را تبریک و با اهدای گل، شیرینی و هدیه از تلاش کادر درمان بیمارستان تقدیر به عمل می آورد.

دکتر مهرابی بهار بر بالین بیماران بستری در قسمت های مختلف بیمارستان حضور و ضمن سئوال از شرح حال بیمار، توصیه هایی را جهت درمان هر چه سریعتر و بهتر بیماران به کادر درمانی بیان و سالی پر از سلامتی و برکت را برای بیماران آرزو می کند.

در ادامه دکتر وجدانی در ارائه گزارشی در خصوص آمادگی بیمارستان طالقانی در پوشش بیماران شمال شرق مشهد، گفت: بیمارستان تلاش دارد تا بیماران جاده شمال شهر مشهد را کاملا پوشش داده و در اولین فرصت بیماران دچار سانحه شده را درمان کند.

وی گفت: بیمارستان دارای اورژانس بسیار مجهزی است و همکاران طب اورژانس، جراح عمومی، جراح مغز و اعصاب، ارتوپدی، بیهوشی در این بخش مقیم و آماده خدمات رسانی می باشند.

رئیس بیمارستان طالقانی مشهد فرهنگ سازی جهت رعایت ضوابط رانندگی در کاهش تعداد بیماران تروما در ایام ابتدایی سال 96 را مهم ارزیابی کرد و گفت: بیمارستان در ایام نوروز سال 96 در تمام طول 24 ساعت در آماده باش کامل قرار دارد و به لطف خدا بار بیماران در ابتدای سال جدید کاهش خوبی را نشان داده است.

دکتر وجدانی تصریح کرد: با وجود این که روزانه 70 بیمار به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه می کنند؛ اما این تعداد بیمار نسبت به سال گذشته کاهش بسیار خوبی را نشان می دهد.

در ادامه گریوانی؛ دبیر شورای مشارکت های مردمی بیمارستان طالقانی ضمن اشاره به مشارکت بالای خیرین در حوزه های مختلف بیمارستان، ابراز داشت: شورا از مرداد ماه سال گذشته کار خود را آغاز کرده است و با توجه به کثرت کارخانه ها که در مجاورت بیمارستان مستقر و خیرینی که بسیار به زائران امام رضا(ع) لطف دارند موفقیت های بسیار خوبی را به دست آورده ایم.

وی به خرید دستگاه اتوکلاو 75 لیتری اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا ضمن انعقاد تفاهم نامه ای در قالب «همکاری سلامت» با کارخانه جات اطراف بیمارستان؛ آزمایش های ادواری پرسنل کارخانه جات را انجام و 10 درصد هزینه دریافتی را در قالب خدمات و یا به صورت نقدی در اختیار بگیریم.

دبیر شورای مشارکت های مردمی بیمارستان طالقانی از ساخت اورژانس 115 و همراه سرا توسط خیرین در بیمارستان خبر داد و ابراز داشت: با ساخت همراه سرا می توان سر پناهی برای همراهان بیمارانی که اغلب از راه های دور و زائر امام رضا(ع) هستند فراهم کنیم.

ساعت 10:45 دقیقه را پشت سر گذاشته است دکتر مهرابی بهار بازدید روز اول سال 96 خود را در قالب ستاد خدمات سفر زائران دانشگاه علوم پزشکی مشهد به پایان می رساند.

باران همچنان می بارد و در حال بازگشت، هر لحظه جاده ازدحام بیشتر جمعیت را بر دوش خود حس می کند.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این بازدید به اینجا مراجعه کنند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار