انجام حدود هفت هزار ماموریت توسط اورژانس 115 خراسان رضوی

  • PDF

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طی تعطیلات نوروزی تا کنون حدود هفت هزار ماموریت توسط اورژانس 115 استان انجام شده است  که هزار و 400 مورد آن مرتبط با سوانح رانندگی است و بقیه امدادرسانی به سایر حوادث و بیماریها را شامل می شود.

به گزارش وب دا، دکتر رضا وفایی نژاد خاطر نشان کرد: در این مدت هزار و 500 مجروح تصادفات شهری و جاده ای در این استان توسط نیروهای اورژانس امدادرسانی شده اند.

وی افزود: امدادرسانی به این مجروحان در قالب طرح امداد نوروزی خراسان رضوی از 25 اسفند گذشته تا روز سوم فروردین جاری صورت گرفته است.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این مدت 250 نفر از مجروحان تصادفات جاده ای در محل حادثه توسط تکنسینهای اورژانس 115 درمان شدند و بقیه توسط آمبولانسهای اورژانس به بیمارستانهای سطح استان خراسان رضوی انتقال یافته اند.

وی افزود: 30 درصد ماموریتهای اورژانس 115 مرتبط با تصادفات جاده ای طی ایام تعطیلات نوروز و بقیه مربوط به حوادث داخل شهری بوده است.

او ادامه داد: ماموریتهای اورژانس 115 در خراسان رضوی طی ایام تعطیلات نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد افزایش دارد.

طرح امداد نوروزی اورژانس 115 خراسان رضوی با همکاری شش دانشگاه علوم پزشکی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سطح این استان تا 15 فروردین جاری ادامه دارد.

شش دانشگاه علوم پزشکی شامل دانشگاههای علوم پزشکی مشهد، نیشابور، سبزوار، تربت جام، گناباد و تربت حیدریه در سطح خراسان رضوی استقرار دارند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار