200 آمبولانس در سطح شهر مشهد در حال ارائه خدمت به زائران و مجاوران است

  • PDF

رئیس اداره اورژانس مشهد، گفت: بالغ بر 200 آمبولانس فعال، شش دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو فروند بالگرد و چندین دستگاه موتور اورژانس در سال جدید در سطح شهر مشهد جهت ارائه خدمات به زائران و مجاوران فعال است.

به گزارش وب دا؛ دکتر علی صمدی در خصوص خدمات اورژانس 115 مشهد در ایام نوروز سال 96 ضمن تبریک سال جدید به مجاوران و زائران حضرت رضا (ع)، گفت: اعتقاد من بر این است که در ایام نوروز سال 96 تعداد زائران نسبت به سال های قبل بسیار بیشتر باشد.

وی ادامه داد: انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام موجب ورود زائران خارجی به داخل کشور و شهر مشهد خواهد شد و در کنار این امر افتتاح پروژه های متعدد در شهر مشهد در ایام نوروز جاذبه های گردشگری این شهر را افزایش خواهد داد.

رئیس اداره اورژانس مشهد افتتاح پروژ های مختلف در مشهد را موجب بالا بردن پیچیدگی اقدام در صحنه حوادث دانست و تصریح کرد: تا هنگامی که در شهر مشهد قطار شهری به افتتاح نرسیده بود حادثه ای نیز در تونل شهری رخ نمی داد؛ اما امروز با رشد نیازهای شهری و انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام سطح خدمات فوریت های پزشکی نیز گسترده تر شده است.

دکتر صمدی تاکید کرد: اگر در گذشته توصیه ما نخوردن آجیل و شیرینی و توجه به طبیعت بود در حال حاضر توصیه های ما این است افزایش ایمنی در هر گامی است که مردم بر می دارند؛ زیرا مشهد به جامعه شهرهای ایمن جهان پیوسته است و ما شاهد برگزاری اجلاس آسیایی جامعه ایمن در اسفند ماه در شهر مشهد مقدس بودیم.

رئیس اداره اورژانس مشهد به حوادث جاده ای اشاره کرد و ابراز داشت: در بحث سوانح جاده ای اقدامات بسیاری صورت گرفته است تا این حوادث به حداقل خود برسد و عامل انسانی به عنوان مهمترین عامل در بروز تصادفات در رفتار خود تغییرات مثبتی را ایجاد کند.

دکتر صمدی تاکید کرد: بر اساس آمارهای موجود در برابر هر میزان کاهش سرعت  در رانندگی؛ هشت برابر شدت تصادف کاهش پیدا می کند و هر اندازه سرعت خود را بالا ببریم هشت برابر میزان شدت تصادف را افزایش می دهیم.

رئیس اداره اورژانس مشهد به ایجاد نقشه شهر مشهد در فضای مجازی و امکان استفاده این نقشه برای زائران و مجاوران اشاره کرد و ابراز داشت: در فضای مجازی نرم افزاری تحت عنوان «ترافیک آن لاین مشهد» تهیه شده است؛ که ترافیک شهر مشهد را در هر لحظه نشان و تلاش دارد تا مسیر روانی را در خدمت زائران قرار دهد.

وی یکی از اهداف دانشگاه های علوم پزشکی مشهد را ایجاد درگاه های خدمات الکترونیک جهت اطلاع رسانی به شهروندان و زائران دانست و تاکید کرد: با این امکان زائران می توانند از خدماتی که در بهترین سرویس ها به صورت شبانه روزی در اختیار زائران قرار می گیرد مطلع شوند.

دکتر صمدی گفت: امکانات بسیار خوبی در شهر مشهد وجود دارد که می تواند در داشتن سفری خوب به مسافران کمک کند.

رئیس اداره اورژانس مشهد بیان داشت: بیمارانی که به شهر مشهد سفر می کنند داروها، ملزومات و تجهیزات پزشکی که به آن نیازمند هستند را با خود به همراه آورده و تنها به امکانات در شهر مشهد اتکاء نکنند تا در صورت بروز بحران دچار مشکل نشوند.

دکتر صمدی به خدمات اورژانس 115 در تعطیلات عید نوروز اشاره کرد و گفت: بالغ بر 200 آمبولانس فعال، شش دستگاه اتوبوس آمبولانس در دانشگاه های علوم پزشکی کل استان، دو فروند بالگرد و چندین دستگاه موتور اورژانس در شهر مشهد به صورت شبانه روزی خدمات خود را در اختیار مردم قرار می دهد.

وی به آماده باش کامل کادر اورژانس در تعطیلات نوروز 96 اشاره کرد و گفت: با توجه به  برنامه ای که در اطراف حرم مطهر رضوی تدارک دیده ایم از مردم تقاضا می شود به دلیل ازدحام شدید در اطراف بافت حرم در صورت بروز موارد غیر فوریت مانند شکستگی دست؛ از تماس با اورژانس جهت انتقال بیمار به درمانگاه ها و بیمارستان های اطراف حرم خودداری و خود این امر را به سرانجام برسانند.

رئیس اداره اورژانس مشهد افزود: فوریت ها در تلاش است تا بیمارانی را که دچار وضعیت حاد سکته مغزی شده اند و باید فورا تحت درمان تخصصی قرار گرفته و راه نروند و یا فردی که دچار شکستگی شدید ستون فقرات شده و خونریزی شدید دارد را سریعا به مراکز درمانی اعزام و تحت درمان قرار دهد.

وی افزود: مردم از تماس بی مورد به اورژانس 115 به شدت پرهیز کنند؛ زیرا شدت خدمات همکاران اورژانس و خستگی می تواند موجب کاهش کیفیت ارائه خدمات به مردم شود.

دکتر صمدی در پایان ضمن تبریک سال جدید به دیگر تلاش گران خدمت رسانی به مردم در ایام عید نوروز، گفت: امدادگران هلال احمر، پلیس راه و راهداری در کنار خدمت رسانان عرصه بهداشت و درمان در تلاش هستند تا مردم را در داشتن سالی همراه با آرامش و سلامت یاری کنند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار