بررسی روند ارائه خدمات به حادثه دیدگان تصادف زنجیره ای با حضور رییس دانشگاه

  • PDF

هوای سرد در این روزها؛ شهر مشهد را تحت تاثیر فضای جوی خود قرار داده است؛ به شکلی که آمد و شد زائران نیز بسیار سخت و به کندی صورت می گیرد.

این فضا موجب بروز تصادف زنجیره ای دو روز قبل در شهر مشهد و برخورد 60 دستگاه خودرو به یکدیگر شد به نحوی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود 10 دستگاه آمبولانس را جهت ارائه خدمات درمانی مناسب به این حادثه اعزام کرد.

در ادامه بستری و انجام مراقبت های درمانی مناسب برای مصدومان این حادثه از سوی مراکز درمانی شهر مشهد به خصوص بیمارستان شهید کامیاب مشهد صورت گرفت.

دکتر مهرابی بهار؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه دکتر سید مرتضی احتشام فر؛ دبیر و جانشین کمیته بهداشت و محیط زیست خدمات سفر استان جهت انجام بازدیدی از بیماران این حادثه به بیمارستان شهید کامیاب مشهد سر زده و در جریان روند درمان بیماران قرار می گیرند.

دکتر مهرابی بهار ضمن تشکر و تقدیر از تلاش های صورت گرفته در ارائه  خدمات درمانی مناسب و در اسرع وقت به مصدومان حادثه بزرگراه باغچه مشهد، گفت: از زحمات شما در درمان مناسب مصدومان این حادثه تشکر می کنم.

در ادامه دکتر احتشام فر ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته ، گفت: باید از این تلاش ها به شکل جدی تشکر کنیم زیرا در بازدید روزهای ابتدایی سال از بخش اورژانس بیمارستان شهید کامیاب علی رغم آمادگی لازم تمامی پرسنل؛ بیماری در این بخش بستری نبود.

وی ادامه داد: پس از بروز سانحه جاده ای؛ بزرگراه باغچه مشهد و ایجاد تصادفات به شکل زنجیره ای تعداد 56 مصدوم این سانحه به بیمارستان شهید کامیاب مشهد منتقل و اقدامات لازم با مدیریت مناسب در این بیمارستان صورت گرفته است.

مدیر ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: نکته قابل توجه پس از ورود تعداد بالای مصدومان در بخش اورژانس بیمارستان و فضای سنگین در این بخش؛ خالی شدن دوباره اورژانس بیمارستان به دلیل سازماندهی مناسب بیماران سانحه باغچه، مشهد است که نشان می دهد بیمارستان شهید کامیاب مشهد آمادگی مواجهه با سوانح احتمالی را به خوبی دارد.

در ادامه مرضیه آذر فضا؛ مترون بیمارستان شهید کامیاب مشهد، گفت: ساعت 1:20 دقیقه جمعه چهارم فروردین ماه سال جاری از طریق ستاد فوریت های پرشکی در جریان حادثه برخورد تعداد بالایی از خوردهای بزرگراه باغچه مشهد قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: با توجه به وسعت حادثه؛ فرماندهی حادثه در بیمارستان امدادی مشهد فعال شد و اولین بیماران این سانحه به تدریج وارد بیمارستان شدند و به سرعت پزشکان و پرسنل کشیک جهت انجام خدمات درمانی مناسب ار خود را آغاز کردند.

آذرفضا خاطر نشان کرد: 56 بیمار از مجموع مصدومین این سانحه به بیمارستان شهید کامیاب مشهد ارجاع داده شدند؛ که در حال حاضر تنها 10 بیمار در بیمارستان بستری هستند که در حال انجام امور درمانی مناسب برای این تعداد هستیم و پیش بینی می کنیم تا ظهر امروز این تعداد به چهار نفر کاهش پیدا کند.

مترون بیمارستان شهید کامیاب مشهد افزود: متاسفانه در همان ابتدای بروز حادثه یک کودک هفت ساله بدون داشتن علائم حیاتی به بیمارستان شهید کامیاب مشهد منتقل و علی رغم تلاش های صورت گرفته و انجام سی پی آر؛ وی جان خود را در این حادثه از دست داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دو بیمار در آی سی یو بستری و در شرایط مناسبی قرار دارند و دو بیمار دیگر در بخش دچار شکستگی و امروز عمل و به زودی مرخص خواهند شد.

گفتنی است: 21 مصدوم این حادثه که دارای شرایط بهتری بوده اند از طریق اتوبوس آمبولانس در بیمارستان طالقانی، 56 مصدوم در بیمارستان شهید کامیاب(امدادی) و سه بیمار در بیمارستان امام رضا(ع) بستری و تعداد زیادی از بیماران مراکز درمانی فوق مرخص شده اند.

ساعت 12 ظهر است و باران همچنان می بارد؛ هوا به شدت سرد و ابری است و امید تمامی کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد حفظ احتیاط لازم از سوی مردم جهت داشتن سفری بی خطر و در امنیت است.

مخاطبان برای دریافت تصاویر این گزارش می توانند به اینجا مراجعه کنند. 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار