انجام بیش از 15 هزار ماموریت توسط اورژانس 115 خراسان رضوی

  • PDF

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در اجرای طرح امداد نوروزی خراسان رضوی از 25 اسفند ماه سال گذشته تاکنون بیش از 15 هزار و 300 ماموریت اورژانس 115 در استان خراسان رضوی انجام شده است.

به گزارش وب دا، دکتر رضا وفایی نژاد خاطر نشان کرد: حدود 2 هزار و 900 فقره از این ماموریت ها مربوط به سوانح رانندگی بوده و بقیه امدادرسانی به سایر حوادث و بیماریها را شامل می شود. 

وی افزود: ماموریت های مرتبط با تصادفات اورژانس 115 در استان خراسان رضوی طی تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد داشته است.
وی اظهار کرد: در این مدت بیش از 2 هزار و 800 مصدوم تصادفات توسط آمبولانس های اورژانس به بیمارستان های این استان انتقال یافته اند. 
دکتر وفایی نژاد گفت: حدود 30 درصد ماموریتهای اورژانس 115 طی تعطیلات نوروز مرتبط با تصادفات جاده ای و بقیه مربوط به حوادث داخل شهری بوده است. 
طرح امداد نوروزی اورژانس 115 در خراسان رضوی با همکاری دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی مشهد، نیشابور، سبزوار، تربت جام، گناباد و تربت حیدریه تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار