هفت بیمارستان مشهد مجوز پذیرش گردشگر سلامت دارند

  • PDF

مسئول دفتر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون هفت بیمارستان در مشهد از وزارت بهداشت مجوز 'IPD' (پذیرش بیماران خارجی) را گرفته اند و چند بیمارستان دیگر نیز در حال فراهم آوری امکانات و زمینه لازم برای اخذ این مجوز هستند.

به گزارش وب دا، دکتر محمداسماعیل خیامی بیمارستانهای دارای مجوز پذیرش گردشگران سلامت در مشهد را شامل جوادالائمه(ع)، رضوی، بنت الهدی، سینا، مهر، طالقانی و پاستور اعلام و بیان کرد: مقدمات لازم برای اعطای مجوز IPD به مراکز جراحی محدود نیز فراهم شده است.

وی از ثبت 16 شرکت گردشگری سلامت در خراسان رضوی نیز خبر و ادامه داد: با استقرار و استحکام این شرکتها در طول زمان بیمارستانها و مراکز درمانی مجاب خواهند شد به جای پذیرش بیماران از طریق واسطه های بدون مجوز، از این طریق بیماران را پذیرش کنند.

مسئول دفتر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این شرکتها حلقه واسط بین بیماران و مراکز درمانی هستند و با استقرار در کشورهای هدف و ارتباط مستقیم با بیماران و مراکز درمانی، خدمات درمانی و گردشگری را از مبدا تا مقصد به بیماران خارجی ارائه می دهند.

وی افزود: نرخ خدمات درمانی ارائه شده به گردشگران سلامت در ایران از کشورهای منطقه کمتر و کاملا رقابتی است.

خیامی ادامه داد: هم اینک سقف تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی گردشگری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دو حوزه سرپایی و بستری برای مراکز خصوصی، دولتی و خیریه تعیین شده است؛ مراکز درمانی را تشویق می کنیم تا بسته های درمانی خود را با نرخ رقابتی تهیه و به بیماران خارجی عرضه کنند.

وی به چالشهای گردشگری سلامت نیز اشاره و بیان کرد: هم اکنون بسیاری از گردشگران سلامت از مسیرهای غیرحرفه ای به پزشکان معرفی می شوند و این اقدام آسیب زا است.

مسئول دفتر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد فقدان نظام و برنامه جامع گردشگری سلامت، دلال بازی، نبود پوشش بیمه ای بین المللی و تبلیغات ناکافی را از مهمترین چالشهای فراروی صنعت گردشگری سلامت در ایران برشمرد.

گردشگری سلامت به گروههای گردشگری پزشکی، گردشگری درمانی طبیعی و همچنین گردشگری صحت، تندرستی و نیز پیشگیری تقسیم بندی می شود.

هم اکنون ایران از مقاصد بزرگ گردشگری سلامت در منطقه می باشد. کشورهای همجوار مانند عراق، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سایر کشورهای منطقه متقاضی استفاده از خدمات و امکانات گردشگری سلامت در ایران هستند. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار