انجام بیش از 18 هزار ماموریت توسط اورژانس 115 خراسان رضوی

  • PDF

دبیر کمیته سلامت خدمات سفر خراسان رضوی تعداد ماموریت های اورژانس 115 در تعطیلات نوروزی را بیش از 18 و 430 هزار مورد عنوان کرد و اظهار داشت: کمتر از 15 هزار مورد از این تعداد ماموریت های غیر تصادفی مانند بیماریهای قلبی، سوانح و دیگر حوادث بوده است.

به گزارش وب دا؛ دکتر سید مرتضی احتشام فر خاطر نشان کرد: این تعداد مربوط به 25 اسفند ماه سال گذشته تا پایان 14 فروردین ماه امسال است.

وی افزود:در تعطیلات نوروزی امسال سه هزار و 350 ماموریت مربوط به تصادف توسط اورژانس 115 انجام شد که 2 هزار و 206 مورد تصادف شهری و بقیه تصادفات جاده ای بودند.

دبیر کمیته سلامت خدمات سفر خراسان رضوی گفت: سه هزار و 500 مجروح تصادفات در این استان در تعطیلات نوروز امسال توسط اورژانس 115 امدادرسانی شدند.

دکتر مرتضی احتشام فر افزود: 2 هزار و 972 نفر از این تعداد توسط اورژانس 115 به بیمارستان های خراسان رضوی منتقل و بقیه در محل حادثه درمان شدند.

دبیر کمیته سلامت خدمات سفر خراسان رضوی تعداد کل مراجعان به اورژانس بیمارستان ها و پاراکلینیک ها در استان خراسان رضوی را 323 هزار نفر عنوان و اظهار کرد: در این مدت حدود 15 هزار مورد عمل جراحی انجام شده است.

وی تعداد زایمان های انجام شده دراین مدت را شش هزار و 900 مورد ذکر و اظهار کرد: دو هزار و 910 مورد از این تعداد سزارین و بقیه زایمان طبیعی بوده اند.

ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از 25 اسفندماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه سال جاری فعال بوده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار