مراجعه بیش از 25هزار نفر به مراکز درمانی کاشمر

  • PDF

 مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس مجتمع آموزش عالی سلامت شهرستان کاشمر از مراجعه بیش از 25هزار نفر به مراکز درمانی و همچنین مراکز بهداشتی شهرستان کاشمر در ایام نوروز 96خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد جواد یزدانی گفت: در تعطیلات نوروزی 624 مورد خدمات دیالیزی به بیماران شهرستان کاشمر ارائه شد که از این تعداد 38 مورد مربوط به مسافران نوروزی بود.

وی افزود: علاوه برخدمات انجام شده 24 مورد دیالیز اورژانسی نیز در این ایام انجام شد.
وی اظهار کرد: هم اکنون 110 بیمار دیالیزی در شهرستان کاشمر حضور دارند که سه روز در هفته از خدمات دیالیز این شهرستان استفاده می کنند.
وی با اشاره به انجام 212 مورد زایمان در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر یادآور شد: از این تعداد 64 مورد به صورت سزارین و 148 مورد نیز زایمان طبیعی بوده است که نسبت به مدت مشابه سال 95  بالغ بر 40درصد افزایش زایمان در سال96 در کاشمر انجام شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر افزود: در این ایام 278مورد عمل جراحی در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) انجام شده است که از این تعداد 218مورد اعمال جراحی اورژانسی و 69 مورد اعمال جراحی الکتیو بوده است، که نشان از افزایش ده درصدی اعمال جراحی نسبت به مدت مشابه در سال 95 دارد.
وی با اشاره به پذیرش دو هزار بیمار در بخش‌های بیمارستانی کاشمر برای بستری خاطرنشان کرد: از این تعداد 477 بیمار در بیمارستان شهید مدرس(ره) و یک هزار و 526 نفر در بخش‌های بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) برای مداوا بستری بوده اند.
دکتر یزدانی با اشاره به حضور متخصصان در شهرستان به منظور ارائه خدمات تخصصی به مراجعه‌کنندگان در ایام نوروز تصریح کرد: در نوروز امسال در هر روز پنج متخصص به صورت مقیم 24 ساعته در بیمارستان‌های کاشمر حضور داشتند که به طور متوسط روزانه تعداد 15 متخصص به صورت آنکال خدمات را به مراجعه‌کنندگان ارائه کردند.

وی افزود: در سال 96 جراج مغز و اعصاب شهرستان کاشمر بصورت تمام وقت در ایام نوروز در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) مقیم و ارائه خدمت نموده و از اعزام بیماران به مرکز استان جلوگیری شده است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار