شش پرواز اورژانس هوایی خراسان رضوی در قالب طرح امداد نوروزی

  • PDF

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شش پرواز اورژانس هوایی در قالب طرح امداد نوروزی در خراسان رضوی انجام شد و در مجموع هشت مصدوم تصادفات جاده ای به بیمارستانها انتقال یافتند.

به گزارش وب دا، دکتر رضا وفایی نژاد افزود: تمامی پروازهای اورژانس هوایی خراسان رضوی طی این مدت توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از 25 اسفند گذشته تا 14 فروردین جاری انجام شد.

وی ادامه داد: از شش دانشگاه علوم پزشکی مستقر در خراسان رضوی اکنون دانشگاههای علوم پزشکی مشهد و سبزوار دارای اورژانس هوایی هستند.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دانشگاههای علوم پزشکی نیشابور، تربت جام، تربت حیدریه و گناباد دیگر دانشگاههای علوم پزشکی هستند که در خراسان رضوی فعالیت دارند.

وی افزود: در تعطیلات نوروز امسال 189 پایگاه اورژانس شامل 107 پایگاه جاده ای و 82پایگاه شهری در خراسان رضوی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعال بوده اند.

دکتر وفایی نژاد ادامه داد: بدین طریق 209 دستگاه آمبولانس و پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس به بیماران خدمات رسانی کرده اند.

وی از افزایش 20 درصدی ماموریتهای اورژانس 115 طی تعطیلات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت 18 هزار ماموریت توسط اورژانس 115 در خراسان رضوی انجام شد که سه هزار و 351 مورد آن ماموریتهای تصادفی بوده است.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: میزان ماموریتهای اورژانس 115 خراسان رضوی مرتبط با تصادفات در نوروز امسال 12 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از 10 هزار و 784 بیماری که در این مدت توسط اورژانس 115 به بیمارستانهای خراسان رضوی انتقال یافته اند دو هزار و 974 نفر مربوط به حوادث ترافیکی و بقیه حاصل بیماریها و ضربه های غیرتصادفی به بیمارستانها انتقال یافته اند.

وفایی نژاد گفت: در این مدت شش هزار و 619 نفر نیز توسط اورژانس 115 در محل درمان شده اند که نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش داشته است.

طرح امداد نوروزی اورژانس 115 در خراسان رضوی از 25 اسفند گذشته آغاز شد و تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشت.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار