فعالیت 200 بیمارستان کشور در حوزه صنعت گردشگری سلامت

  • PDF

مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از فعالیت 200 بیمارستان کشور در حوزه گردشگری سلامت خبر داد و اظهار داشت: تلاش می شود تعداد مراکز درمانی که در این حوزه فعالیت می کنند در سطح کشور افزایش یابد.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد حسین میر دهقان در حاشیه برگزاری همایش چشم انداز و برنامه های حوزه بین الملل وزارت بهداشت در کلان مناطق دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، خاطر نشان کرد: صنعت گردشگری سلامت از دیربار مورد توجه کشورها بوده و ایران نیز به طور جدی به این موضوع تاکید دارد.

وی با اشاره به اینکه با وجود ظرفیتهای مناسبی که در ایران وجود دارد اما متاسفانه شرایط مناسبی را در جذب گردشگر سلامت نداشته است افزود: به منظور افزایش جذب گردشگران خارجی در سال های اخیر تلاش های زیادی در افزایش کیفیت خدمات در بیمارستان های کشور و همچنین ارتقاء هتلینگ این مراکز صورت گرفته است.

مدیر کل نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بدین منظور علاوه بر هماهنگی میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، سیاست های راهبردی و عملکرد آنها نیز به صورت مستمر در این زمینه بررسی می شود.

دکتر میر دهقان خاطر نشان کرد: در حال حاضر استانداردهای ورود بیمارستان ها به حوزه گردشگری سلامت از سوی وزارت بهداشت تهیه و تدوین شده است که در صورت رعایت استانداردها، گواهینامه های لازم برای مراکز درمانی صادر می شود.

وی به طراحی پایگاه اطلاع رسانی ملی گردشگری سلامت اشاره کرد و اظهار داشت: این سایت اینترنتی که تا دو ماه آینده آماده استفاده می شود تمامی ظرفیت های گردشگری سلامت کشور، هتلینگ، خدمات و نحوه پذیرش در آن طراحی و اطلاع رسانی شده و هر بیماری از هر نقطه از جهان با ورود به این سایت می تواند به راحتی در بیمارستان مورد نظر پذیرش بگیرد.

گفتنی است: همایش چشم انداز و برنامه های حوزه بین الملل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در کلان مناطق علوم پزشکی کشور با حضور مسئولان وزارت بهداشت و رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاونین درمان و پژوهشی در سالن شورای بیمارستان قائم(عج) مشهد برگزار شد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار