بازدید قائم مقام وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان از بیمارستان منتصریه مشهد

  • PDF

قائم مقام وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان از مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد.

به گزارش وب دا، دکتر سرگی اسپیپو قائم مقام وزیر بهداشت جمهوری تاتارستان به منظور آشنایی با توانمندی های علمی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد،انتقال تجربیات و فراهم شدن زمینه اعزام بیمار در زمینه پیوند اعضا از بیمارستان منتصریه بازدید و با رییس و مدیر این مرکز به گفتگو نشست.

 رییس مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه در این نشست با اشاره به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه پیوند اعضا اظهار داشت: در حال حاضر عمل های پیوند کلیه، کبد، قرنیه، پوست،مغز استخوان، قلب و ریه در این دانشگاه  انجام می شود.

 دکتر یارمحمدی با بیان اینکه مرکز پیوند دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال 90 فعالیت خود را آغاز کرده است خاطر نشان کرد: در این مدت (تا پایان سال 95)، 355 مورد پیوند از بیماران مرگ مغزی در این دانشگاه انجام شده است.

 وی افزود: انجام 894 پیوند کلیه، 137 مورد پیوند کبد، ارسال 169 مورد کبد به سایر مراکز، انجام 24 مورد پیوند قلب، دو مورد ریه ،119 مورد پیوند پوست و 273 مورد قرنیه از جمله عمل های پیوند از بیماران مرگ مغزی در این دانشگاه است.

 رییس مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه با اشاره به انجام عمل های پیوند مغز استخوان در این مرکز اظهار داشت: در سه سال اخیر بیش از 60 مورد عمل پیوند مغز استخوان در این مرکز انجام شده است.

 دکتر یارمحمدی با اشاره به ارائه خدمات دیالیز به بیماران کلیوی اظهار داشت: در این مرکز روزانه 150 ساعت خدمات دیالیز به بیماران ارائه می شود.

 رییس مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه به راه اندازی تیم پیوند کلیه در کشور افغانستان با استفاده از دانش و مهارت اعضای علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: بر این اساس تا کنون 47 عمل پیوند کلیه در این کشور انجام شده است و در حال حاضر متخصصان افغان زیر نظر این مرکز نسبت به انجام عمل های پیوند کلیه اقدام می کنند. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار