600 بیمار تالاسمی از خدمات سازمان انتقال خون خراسان رضوی استفاده می کنند

  • PDF

مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی با اشاره به اینکه 600 بیمار مبتلا به تالاسمی از خدمات این سازمان استفاده می کنند اظهار داشت: یکی از بزرگترین رسالتهای سازمان انتقال خون این می باشد تا با تهیه خون سالم و با بالاترین استاندارد جهانی بتوانیم ذره ای از دردها و آلام بیماران بکاهیم.

دکتر حمید رضا اسلامی در مراسم روز جهانی تالاسمی خاطر نشان کرد: روزانه حدود 35 واحد خونی از طریق انتقال خون استان در اختیار بیماران تالاسمی قرار میگیرد.

وی تاکید کرد: سازمان انتقال خون همواره در تلاش است تا بتواند خون مورد نیاز بیماران تالاسمی را با بالاترین کیفیت در اختیار آنان قرار داده تا بیماران دغدغه ای در جهت تأمین خون مورد نیازشان نداشته باشند.

مدیر کلینیک تخصصی سرور دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیزگفت: بیماران تالاسمی و هموفیلی به علت نوع بیماری و عوارض دارویی نیازمند درمانهای تخصصی و جانبی هستند لذا در این کلینیک بطور متمرکز خدمات ترانسفوزیون یا تعویض خون برای بیماران تالاسمی، خدمات ارتوپدی، خدمات دندانپزشکی و خدمات فیزیوتراپی برای آنها فراهم است.

وی افزود: پارسال 10 هزار بیمار تالاسمی برای دریافت خدمات درمانی به کلینیک سرور مراجعه کردند و هزار و 300 مورد خدمات فیزیوتراپی و 120 مورد ویزیت ارتوپدی نیز در این مرکز انجام شد.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار