انجام عمل جراحی ارتروسکوپی مفصل ساب تالار در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

اعضای هیات علمی گروه جراحی ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفق به انجام عمل جراحی ارتروسکوپی مفصل ساب تالار شدند.

به گزارش وب دا، این عمل توسط دکتر سید هادی سید حسینیان استادیار ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد وفلوشیپ جراحی مچ پا در بیمارستان شهید کامیاب برای نخستین بار در دانشگاه با موفقیت انجام شد.

دکتر سید هادی سید حسینیان در این زمینه اظهار داشت: مفصل ساب تالار به مفصل بین استخوان های تالوس و کالکانئوس در ناحیه مچ پا گفته می شود که از مفاصل مهم پا به ویژه در انجام حرکات چرخشی پا ومچ پا است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ارتروسکوپی این مفصل که در حقیقت یک روش اندوسکوپی است امکان تشخیص و درمان بعضی از بیماری های این ناحیه را به صورت کمتر تهاجمی می دهد.

در این روش که فقط با ایجاد سه یا حداکثر چهار سوراخ کوچک در پوست انجام می شود امکان تشخیص و درمان بیماریهای غضروفی مثل استئوکندریت دایسکان, ارتروفیبروز, سینوویت, لوز بادی, کوالیشن و همچنین انجام اعمالی مثل ارترودز ساب تالار را فراهم میکند.

استادیار ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: مزایای این روش شامل کم تهاجمی بودن، امکان دید مستقیم قسمت های مختلف مفصل و عناصر داخل مفصلی همچون لیگامان ها  و انجام درمان لازم با حداقل آسیب به بافت نرم است.

دکتر سید حسینیان افزود: در این عمل جراحی لوز بادی به قطر یک در یک سانتی متری از مفصل خارج شد و محل ضایعه دریل گردید.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار