دستگاه لاپاراسکوپی در بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان راه اندازی شد

  • PDF

رییس بیمارستان حضرت زهرا (س) فریمان از راه اندازی دستگاه لاپاراسکوپی و انجام نخستین عمل جراحی با این دستگاه خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر رضوانی در این خصوص بیان داشت:با حمایت رییس دانشگاه،معاونین درمان وتوسعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، ضمن راه اندازی دستگاه لاپاراسکوپی ، نخستین عمل جراحی با دستگاه لاپاراسکوپی توسط متخصص جراحی آقای دکتر یگانه و با همکاری دکتر اشرف زاده انجام شد.

دکتر رضوانی با اشاره به اینکه این دستگاه با هزینه ای بیش از دو میلیارد و 100 میلیون ریال در این مرکز نصب و راه اندازی شده است ابراز داشت: تهیه این دستگاه و استفاده از آن تحول بزرگی در سهولت انجام اعمال جراحی و کاهش عوارض ایجاد خواهد کرد.

لاپاراسکوپی یا پهلو بینی نوعی تکنیک برای درون بینی شکم، حفره صفاق و لگن است .اعمال جراحی همچون برداشتن کیسه صفرا،آپاندیسیت،کانسرهای معده،روده و کیست های تخمدان توسط این دستگاه انجام می شود.

از مزیت های این روش شامل:برش کم و دید بهترفضای داخل شکم، ترخیص زودتر و درد کمتر است.

وی خاطر نشان کرد:با راه اندازی این دستگاه گام مهمی در ارتقاء سطح خدمت رسانی حوزه درمان به مردم شهرستان فریمان برداشته شد و از سرگردانی بیماران و مراجعه به شهرهای دیگر جلو گیری می شود.

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار