بازنویسی دستورالعمل کشوری کنترل و درمان بوتولیسم با نظر اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

دستورالعمل کشوری کنترل و درمان بوتولیسم با استفاده از نظر اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازنویسی خواهد شد.

به گزارش وب دا، معاون مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در نشست هم‌اندیشی پروتکل کشوری درمان بوتولیسم در مشهداظهار داشت : مرکز سم شناسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از مهمترین مراکز در سطح کشور است.

وی افزود: این نشست با هدف بازنویسی دستورالعمل‌های کشوری کنترل و درمان بوتولیسم با استفاده از نظرات اساتید برجسته سم شناسی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد برگزار گردیده است.

دکتر سید محمود نبوی گفت: دستورالعمل‌های کشوری  در سطح ملی باید با استفاده از تجربیات مدون و پژوهشهای  متخصصین در این حوزه تدوین گردد.

وی با اشاره  به فعالیت‌های علمی و پژوهشهای علمی اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ویژه دکتر مهدی بلالی مود استاد سم‌شناسی این دانشگاه، تصریح ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نمود: ایشان مقالات وتالیف های  متعددی در این خصوص تدوین نموده‌اند که منابع با ارزشی درحوزه سم شناسی می باشد.

دکتر نبوی افزود : این استاد برجسته  از صاحب نظران رشته سم‌شناسی هستند و تجربیات مدونی در طی سالهای کاری داشته‌اند که می‌توان با جمع نظرات ایشان ، همکارانشان و سایر متخصصان در سطح کشور دستورالعمل پیشگیری و درمان بوتولیسم را بازنویسی کرد.

 وی خاطر نشان کرد: تدوین این پروتکل بهبود کیفیت روش‌های درمان بیماری بوتولیسم رابه همرا ه خواهد داشت.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.