برگزاری دوره آموزشی همودیالیز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

دوره آموزشی همودیالیز ویژه پرستاران شاغل در بخش های دیالیز مراکز درمانی قطب 9 کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، در این دوره آموزشی که به همت مدیریت واحد بیماریهای خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، 150 نفر از پرستاران شاغل در بخش های دیالیز مراکز درمانی استان های خراسان شمالی، جنوبی و رضوی جدیدترین متون همودیالیز را فرا گرفتند.

کارشناس واحد بیماری های خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه اظهار داشت: در این دوره آموزشی  درمدت یک روز و با امتیاز بازآموزی برگزار شد، بر رعایت بهداشت دست و شستشوی مکرر دست در راستای پیشگیری و کنترل عفونت تاکید شد.

سید محمد رضا حسینی یزدی افزود: زمانی دیالیز شروع می شود که علاوه بر افزایش بعضی از اندکسهای آزمایش خون، بیمار علایم اورمی را نیز داشته باشد

 وی بی اشتهایی ،کاهش حس بویایی و چشایی ،اختلال خواب ،خارش ،گیجی ،عدم قدرت در راه رفتن ،سکسکه مقاوم وکبودی متعدد  را از جمله علائمی برشمرد که بیمار را نیاز به دیالیز می کند.

حسینی یزدی افزود: در این دوره آموزشی تاکید شد که پرستاران برای هر بیمار رعایت استفاده از محلول الکلی(هندراب) را داشته باشند و هر چند مرتبه هندراب یک مرتبه شستشوی دست داشته باشند تا انتقال عفونت از بیمار به بیمار به حداقل برسد. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار