با حضور وزیر بهداشت، بررسی روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت در شهرستان سرخس

  • PDF

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور بررسی روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت و بازدید از مرکز درمانی و بهداشتی سرخس، امروز ششم مهر ماه به این شهرستان سفر می کند.  

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی به همراه دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر احسان قاضی زاده نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی و دکتر مدقق معاون درمان دانشگاه با حضور در شهرستان سرخس ضمن بررسی روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه های بهداشت و درمان، از بیمارستان لقمان حکیم بازدید و دو طرح بهداشتی درمانی را نیز به بهره برداری می رساند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس در گفتگو با وب دا اظهار داشت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بازدید یک روزه از این شهرستان، ضمن دریافت گزارش از  اجرای برنامه تحول نظام سلامت و مقایسه خدمات ارائه شده قبل و پس از اجرای این برنامه، از بیمارستان لقمان حکیم این شهرستان نیز بازدید می نماید.

دکتر علی بیگی با اشاره به اینکه با اجرای برنامه تحول نظام سلامت ضریب اشغال تخت بیمارستان 50 تختخوابی لقمان حکیم از 57.1 به 86 درصد افزایش یافته است خاطر نشان کرد: در صورت افزایش ظرفیت این بیمارستان به 96 و یا 164 تختخوابی می توان چارت سازمانی این بیمارستان را نیز ارتقا داد و خدمات درمانی نیز گسترش یابد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در قالب برنامه تحول نظام سلامت تصریح کرد: در قالب این برنامه ضمن کاهش هزینه های بستری و ارتقا هتلینگ بیمارستان، درصد عمل های سزارین نیز 12 درصد کاهش یافته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سرخس به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: پوشش 100 درصدی سلامت دهان و دندان و اجرای طرح فلوراید تراپی، گسترش پوشش خدمات بهداشتی، اجرای طرح دندانپزشک خانواده و توسعه سامانه استقرار پرونده الکترونیک از جمله اقدامات در حوزه بهداشت به شمار می رود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار