تاکید وزیر بهداشت بر همکاری سازمان ها در گسترش تخت های بیمارستانی

  • PDF

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به 50 تخت بیمارستانی فعال در شهرستان سرخس اظهار داشت: با توجه به جمعیت سرخس،این شهرستان نیازمند 5 تا 6 برابر افزایش تخت های بیمارستانی است.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح دی کلینیک شهرستان سرخس با قدردانی از وزارت نفت در ساخت این مرکز اظهار داشت: منابع و اعتبارات وزارت بهداشت در توسعه تخت های بیمارستانی محدود است و برای رفع مشکل و کمبود های استان خراسان رضوی لازم است سازمان هایی همچون شرکت نفت و آستان قدس رضوی همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس استانداردها به ازای هر یک هزار نفر باید 1.7 تا دو تخت بستری باید ایجاد شود خاطر نشان کرد: مشکل کمبود تخت های بیمارستانی تنها به یک استان خاص اختصاص ندارد و بسیاری از شهرهای کشور با آن روبرو هستند.

دکتر هاشمی با تاکید بر اینکه هیچ افتخاری از این بالاتر نیست که خدمت به مردم داشته باشیم اظهار داشت: اگر در شهرستان ها خدمات رشد پیدا کند به طور حتم مراجعه به مراکز استان ها کاهش پیدا می کند و از سرگردانی بیماران کاسته می شود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه با کاهش هزینه های بستری درمناطق شهری به شش درصد و در مناطق روستایی به سه درصد، میزان مراجعه به مراکز درمانی نیز افزایش یافته است خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه تحول متخصصین مقیم نیز افزایش و اعزام از شهرستان ها به مراکز نیز کاهش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت بهداشت و درمان در شهرستان سرخس باید واحد باشد و کلینیک تازه تاسیس باید به صورت مکمل با بیمارستان لقمان حکیم به مردم خدمات ارائه دهد اظهار داشت: وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز همکاری لازم را برای تامین نیروی مورد نیاز برای پیشبرد اهداف این کلینیک خواهد داشت.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین تاکید کرد: تلاش می شود علاوه بر افزایش ظرفیت بیمارستان لقمان حکیم، کمبود های تجهیزاتی این مرکز از جمله سی تی اسکن نیز مرتفع شود.

گفتنی است: با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، پلی کلینیک تخصصی شهرستان سرخس به بهره برداری رسید. این طرح در زیر بنای شش هزار و 500 متر مربع و در سه طبقه با اعتبارات وزارت نفت با هزینه بیش از 350 میلیارد ریال ساخته شده است.

این کلینیک که با کاربری بیمارستان 32 تختخوابی ساخته شده است، علاوه بر خدمات تخصصی، خدمات پاراکلینیکی از جمله آزمایشگاه و رادیولوژی نیز ارائه خواهد داد.

قرار است با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تامین نیروی متخصص، علاوه بر خدمات رسانی به مجموعه کارکنان شرکت گاز این شهرستان، عموم مردم نیز از این خدمات بهره مند شوند.

 

 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار