آغاز دور دوم بازدیدهای معاونت درمان از مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه

  • PDF

 دور دوم بازدیدهای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیمارستان ها و شبکه های زیر پوشش دانشگاه در راستای بررسی روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت ؛ آغاز شد.

به گزارش وب دا؛ مدیر اجرایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به آغاز دور دوم بازدیدهای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از بیمارستان ها و شبکه های زیر مجموعه این دانشگاه، گفت: این بازدیدها با هدف چگونگی اجرایی شدن برنامه های تحول نظام سلامت در قسمت های مختلف زیر مجموعه دانشگاه آغاز شد.

وی تاکید کرد: در این بازدیدها تاکید بیشتر بر روی پروژه های در دست ساخت است؛ تا چگونگی روند رو به رشد و اجرایی شدن این پروژه ها مورد بازبینی و دقت قرار گرفته شود و از طرفی با توجه به این که از سوی وزارت بهداشت، دبیر خانه قطب در دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع شده است، برنامه های بازدید از دانشگاه های قطب را نیز دنبال می کنیم.

مدیر اجرایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: تیر ماه سال جاری مکاتبات لازم در خصوص بازدید از دانشگاه های قطب انجام شده و بر اساس برنامه ریزی تا پایان سال جاری ؛ بازدید از تمامی دانشگاه های قطب، بیمارستان های مشهد و شبکه ها، انجام خواهد شد.

دکتر صادقی پور به تفاوت انجام بازدیدهای دور دوم معاونت درمان از بیمارستان ها و شبکه های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره و اظهار داشت: در دور اول این بازدیدها؛ روند اجرایی شدن برنامه تحول نظام سلامت از نظر کمیت مورد توجه بود؛ اما در این دور کیفیت اجرای برنامه مورد تاکید است.

وی به نگاه کارشناسی دقیق تیم بازدید کننده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد و ابراز داشت: بازدیدهای معاونت درمان از اجرای روند کیفی برنامه های تحول نظام سلامت در دور دوم؛ با دید کارشناسی و موشکافانه تری صورت خواهد گرفت و رویکرد این است که روند اجرایی شدن و صحت اجرای برنامه تحول نظام سلامت به بالای 90 درصد برسد.

مدیر اجرایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پایان، اظهار داشت: با توجه به اعتباراتی که وزارت بهداشت بر اساس صحت اجرای برنامه تحول نظام سلامت به بیمارستان ها می دهد؛ امیدواریم سود کننده اصلی در این میان و در پایان بازدیدهای صورت گرفته خود بیمارستان ها باشند.

گفتنی است تیم کارشناسی برنامه تحول نظام سلامت معاونت درمان(مسئولین بسته های کاهش فرانشیز، مقیمی و ماندگاری، ارتقای ویزیت و نظارت) دانشگاه علوم پزشکی مشهد در اولین بازدید خود در دور دوم، از قسمت های مختلف بیمارستان طالقانی مشهد بازدید کردند.  

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار