تاکید استاندار خراسان رضوی بر همکاری تمامی دستگاه ها در ارتقاء سلامت و بهداشت مردم

  • PDF

استاندار خراسان رضوی گفت: مسائل مربوط به حوزه ی بهداشت و درمان صرفا متعلق به این وزارتخانه نیست بلکه مسئولیتی است که حمایت و همکاری تمام مسئولان  را می طلبد.

به گزارش وب دا، علیرضا رشیدیان در مراسم افتتاح تکمیل نظام خدمات نوین سلامت در کلان شهرها که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، با بیان این که دو هزار و 100 تخت بیمارستانی به ظرفیت درمانی استان افزوده می‌شود؛ اظهار امیدواری کرد: تا پایان دولت یازدهم این خدمت در اختیار مردم قرار گیرد.

استاندار خراسان رضوی با ابراز خرسندی از تعریف برنامه سلامت برای تمام گروه های سنی، خاطر نشان کرد: امیدواریم به زودی شاهد بهره مندی مردم از پرونده ی سلامت الکترونیک باشیم.

رشیدیان راه اندازی نظام ارجاع را یکی از مهم ترین برنامه های حوزه ی سلامت در سطح استان خواند و گفت: مبنای این مهم راه اندازی برنامه پزشک خانواده است.

وی هدف برنامه ی تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت را توانمند سازی مردم در شناخت عوامل تاثیرگذار بر سلامت خود و جامعه دانست.

استاندار خراسان رضوی مرتفع شدن کمبود پزشک در مناطق روستایی و محروم را از برکات اجرای برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت خواند.

رشیدیان خاطر نشان کرد: در قالب اجرای برنامه تحول نظام سلامت؛ 41 مرکز سلامت جامعه و 116 پایگاه سلامت راه اندازی شد که از این طریق یک میلیون و 200 هزار نفر از خدمات بهداشتی مناسب بهره مند شدند.

وی اظهار داشت: سلامت در نظام تولید، توزیع و مصرف، مستلزم آموزش صحیح و بهنگام است.

گفتنی است در این مراسم ،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استاندار خراسان رضوی به دلیل اهتمام وی در تامین زیر ساخت های حوزه ی سلامت در استان و به ویژه حاشیه ی شهر مشهد تقدیر کرد.

در بخشی از لوح تقدیری که به همین منظور به استاندار خراسان رضوی اعطا شد آمده است: ارتقا سلامت جامعه به عنوان رکن بنیادین توسعه ی پایدار به شمار می رود و تحقق این مهم جز با مشارکت تمام آحاد مردم به ویژه مسئولان عالی میسر نخواهد بود. 

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار