ساخت، بهسازی و توسعه 15 بلوک زایمان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به ساخت، بهسازی و توسعه 15 بلوک زایمان در قالب 105 اتاق LDR در مراکز زیر پوشش دانشگاه اظهار داشت: این طرح ها که بخشی از آنها تا کنون افتتاح شده است تا پایان امسال به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش وب دا، دکتر محمد هادی سعید مدقق در حاشیه مراسم "افتتاح بلوک زایمانی بیمارستان هاشمی نژاد همزمان با 714 پروژه در کشور " که با حضور دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه، جمعی از معاونین و مدیران برگزار شد،با اشاره به اینکه تا کنون 68 اتاق LDR (واحد اختصاصی زایمان) در مراکزی از جمله هاشمی نژاد، ام البنین(س)، درگز، تایباد و کاشمر به بهره برداری رسیده است خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی دیگر طرح های باقی مانده نیز که در حال حاضر با سرعت در حال اجراست تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

وی هزینه اجرای این طرح را بیش از 130 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این طرح ها در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت ،رایگان شدن، ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین، بر اساس آخرین استانداردهای ساخت و ساز ساخته می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور همراه در بالین مادر را از ویژگی های اتاق های LDR عنوان کرد و گفت: در طراحی  این اتاق ها شرایطی فراهم شده است که مادر با حفظ آرامش و آسایش و مراقبت هایی که از وی می شود، بهترین لحظات زندگی خود را در کنار همسرش طی کند.

ایجاد 150 تخت مراقبت های ویژه در مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دکتر مدقق در ادامه به دیگر اقدامات انجام شده در قالب برنامه تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: در سال گذشته و امسال 150 تخت مراقبت های ویژه در قالب CCU، ICU و NICU در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد شده است که این امر گام موثری در ارائه خدمات به بیماران بوده است.

وی افزود:ایجاد هر تخت مراقبت های ویژه با تمامی تجهیزات و فضای مورد نیاز بیش از 500 میلیون تومان هزینه دارد.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسعه کلینیک های ویژه را از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راستای برنامه تحول نظام سلامت برشمرد و اظهار داشت: این طرح ها که به همت مدیریت فنی دانشگاه در حال ساخت است تا پایان امسال در مشهد و شهرستانهای زیر پوشش افتتاح خواهد شد.

احداث و توسعه بخش های اورژانس در سه بیمارستان زیر پوشش دانشگاه

دکتر مدقق احداث و توسعه اورژانس را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد و اظهار داشت: این طرح در سه بیمارستان طالقانی، شهید کامیاب و شهید هاشمی نژاد به اجرا می رسد.

وی گفت: فاز نخست اورژانس در بیمارستان طالقانی به بهره برداری رسیده است و فاز دوم آن نیز مراحل نهایی را طی می کند و اورژانس های بیمارستان های شهید هاشمی نژاد و کامیاب نیز در مراحل مطالعاتی و نقشه قرار دارند.

امسال 5 پروژه بیمارستان جدید به بهره برداری خواهد رسید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی در سال جاری 5 پروژه بیمارستانی جدید به مجموع بیمارستان های زیر پوشش افزوده خواهد شد اظهار داشت: بیمارستان علوی با 120 تخت که خرداد ماه سال جاری افتتاح شد و بیمارستان 540 امام رضا(ع)، بیمارستان تخصصی کودکان اکبر  نیز مراحل پایانی را طی می کنند و تا پایان سال افتتاح می شوند.

دکتر مدقق افزود: در شهرستانها نيز بیمارستان هاي خلیل آباد، رشتخوار و فریمان در مراحل نهایی قرار دارند که انتظار می رود تا پایان امسال به بهره برداری برسند.

برنامه تحول نظام سلامت، تحولی در خدمات درمانی و بهداشتی ایجاد کرد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه با اشاره به اینکه اجرای برنامه تحول نظام سلامت، تحولی جدی در کیفیت و کمیت خدمات ایجاد نمود که در نهایت نتایج آن را بیماران و گیرندگان خدمت دریافت می کنند اظهار داشت: برای نهادینه شدن و نهایی شدن اهداف این برنامه، نیاز است بخش های مختلف و سایر سازمان های مسئول همکاری موثر را داشته باشند.

 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار