افتتاح پروژه بلوک زایمان بیمارستان ثامن الائمه (ع) چناران

  • PDF

در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت و ارتقاء خدمات، پروژه بلوک زایمان بیمارستان ثامن الائمه(ع) چناران از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، این طرح با حضور معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمعی از مدیران این حوزه، فرماندار و مدیر شبکه بهداشت و درمان با زیر بنای 370 متر مربع و با هزینه 325 میلیون تومان در قالب 4 تخت لیبر و 3 تخت تحت نظر به اجرا در آمده است.

بر اساس برنامه تحول نظام سلامت، بهسازی و توسعه 15 بلوک زایمان در قالب 105 اتاق LDR در مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دستور کار قرار گرفت که بخشی از آنها تا کنون افتتاح شده است و بر اساس برنامه ریزی دیگر طرح های باقی مانده نیز که در حال حاضر با سرعت در حال اجراست تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد  هزینه اجرای این طرح را بیش از 130 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این طرح ها در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت ،رایگان شدن، ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین، بر اساس آخرین استانداردهای ساخت و ساز ساخته می شود.

دکتر مدقق حضور همراه در بالین مادر را از ویژگی های اتاق های LDR عنوان کرد و گفت: در طراحی  این اتاق ها شرایطی فراهم شده است که مادر با حفظ آرامش و آسایش و مراقبت هایی که از وی می شود، بهترین لحظات زندگی خود را در کنار همسرش طی کند.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار