بهره برداری از بلوک زایمان بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی

  • PDF

طرح بازسازی بلوک زایمان بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش وب دا، رییس بیمارستان دکتر شریعتی در این زمینه اظهار داشت: این طرح در مساحت 447 متر مربع و با هزینه ای بیش از چهار میلیارد و 470 میلیون ریال در قالب 6 اتاق LDR و یک اتاق معاینه و یک اتاق NST (نوار قلب جنین) و دو اتاق استراحت پزشک و ماما با تجهیزات کامل تخت زایمان بر اساس آخرین استانداردهای وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی بازسازی و تجهیز و به بهره برداری رسیده است.

دکتر علیرضا محمودی قرایی خاطر نشان کرد:  این طرح در قالب ارتقاء هتلینگ برنامه تحول نظام سلامت و ارتقاء کمی و کیفی خدمات به اجرا درآمده است.

 وی گفت: در حال حاضر اجرای طرح بازسازی و بهسازی بخش ICU جنرال ، آزمایشگاه و آسانسور زایشگاه در حال اجرا و اقدام است و عملیات ساختمانی بخش NICU ، بخش جراحی و اتاق عمل مرکزی در آینده نزدیک آغاز خواهد شد .

وی تصریح کرد: همچنین طرح توسعه و ایجاد بلوک اورژانس مرکزی بیمارستان در حال مطالعه و بررسی است.

گفتنی است: احداث و بازسازی بلوک های جدید زایمان در شهرستان های دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر اساس برنامه های طرح تحول نظام سلامت و با هدف کاهش میزان سزارین ها طی سال جاری در حال انجام است.

بدین منظور 105 تخت زایمان ایمن در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی می شود که تا کنون بیشتر آنها مورد بهره برداری قرار گرفته است و فقط در شهرستان های قوچان و کاشمر احداث این تخت ها مراحل پایانی را می گذراند.

راه اندازی بخش های زایمان ایمن در بیمارستان های شهرستان های چناران، قوچان، درگز، بردسکن، کاشمر، خواف، تایباد، فریمان، خلیل آباد، رشتخوار، سرخس و 5 بیمارستان در مشهد صورت گرفته است.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار