توزیع عادلانه خدمات از مهمترین اهداف معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد

  • PDF

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: با توجه به مشکلاتی که در بخش نورولوژی در سطح شهر مشهد وجود دارد؛ اولویت خود را بر گسترش بخش نورولوزی در سطح شهر مشهد قرار داده ایم.

به گزارش وب دا؛ دکتر شاپور بدیعی در حاشیه بازدید از بیمارستان دکتر شریعتی مشهد در خصوص این بیمارستان و عمده برنامه های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: یکی از اهداف در معاونت درمان دانشگاه توزیع عادلانه خدمات است؛ به این معنا که باید تلاش کنیم تا خدمات در سطح شهر مشهد به شکل عادلانه در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی ادامه داد: از این حیث در ابتدای کار خود در معاونت درمان دانشگاه  به بیمارستان دکتر شریعتی آمده ایم تا این بیمارستان را با توجه به موقعیت منطقه ای که دارد مورد توجه قرار دهیم.

دکتر بدیعی تصریح کرد: بیمارستان دکتر شریعتی جمعیت شهرستان های طرقبه، شاندیز و انتهای وکیل آباد را تحت پوشش خدمات درمانی دارد و به همین دلیل مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است. بر همین اساس وظیفه خود دانستیم از این بیمارستان بازدید، روند پروژه های در دست اقدام را پی گیری نموده و روند خدمات دهی را مورد توجه قرار دهیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تاکید بر انجام خدمات مناسب درمانی در بیمارستان دکتر شریعتی مشهد، اضافه کرد: شواهد نشان می دهد بیمارستان دکتر شریعتی نسبت به گذشته بسیار فعال تر شده؛ که نمونه بارز آن ایجاد بلوک های زایمانی است که تغییر بسیار چشمگیری پیدا کرده است و از این جهت جای تشکر و تقدیر از مسئولان بیمارستان وجود دارد.

وی از ایجاد بخش نورولوژی در بیمارستان دکتر شریعتی مشهد خبر داد و بیان داشت: با توجه به مشکلاتی که در بخش نورولوژی در سطح شهر مشهد وجود دارد اولویت خود را توسعه بخش نورولوزی در سطح شهر مشهد گذاشته ایم.

دکتر بدیعی تصریح کرد: امروز نیز با حضور دکتر فروغی؛ مدیر گروه آموزش مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد برنامه ریزی های لازم جهت راه اندازی بخش نورولوژی بیمارستان دکتر شریعتی به صورت درمانی در ابتدای کار و آموزشی در آینده صورت گرفت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت: بر این اساس قرار است، تا اول اسفندماه سال جاری بخش نورولوژی در این بیمارستان فعال شود و علاوه بر آن درمانگاه بیمارستان، فعال و خدمات درمانی مورد نیاز مردم  ارائه و تجهیزات بخش نورولوژی به همت معاونت درمان دانشگاه تهیه شود.

وی اظهار داشت: تخت های بخش نورولوژی تخصیص داده شده  و به زودی با راه اندازی بخش ICU بیمارستان در فروردین ماه سال 96 با هشت تخت؛ سه تخت به بخش نورولوژی اختصاص پیدا خواهد کرد.

دکتر بدیعی بیان داشت: در خصوص پرداختی ها به پزشکان بخش نورولوژی نیز تمهیداتی را در نظر گرفته ایم و تلاش داریم تا روند کار را تسهیل کنیم، از سویی؛ فضای فیزیکی لازم برای درمانگاه در نظر گرفته شده است و ما در تلاشیم تا امکان استفاده از درمانگاه در بعدازظهرها جهت رفع نیاز مردم  از خدمات درمانی و کاهش حمل و نقل به بیمارستان قائم(عج) را فراهم کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از برنامه بلندمدت این معاونت در خصوص بیمارستان دکتر شریعتی خبر داد و افزود: گسترش بیمارستان برنامه بلند مدتی است؛ که قسمت عمده آن بخش نورولوژی بیمارستان را در بر خواهد داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: اولویت هایی چون افزایش تخت های بیمارستانی، افزایش کیفیت و کمیت خدمات درمانی و از همه مهم تر دیدگاه بیمار محور از اولویت های ما در معاونت درمان خواهد بود که تلاش داریم ارائه خدمات در نهایت رضایت بیماران را به دنبال داشته باشد.

وی نگاه به سیستم مدیریتی و پرسنلی درمان را بسیار مهم دانست و افزود:  ما باید دقت لازم را در خصوص سلامت جسمانی، روانی و محیط کار سیستم مدیریتی و پرسنلی خود داشته باشیم؛ زیرا کادر درمانی تلاش بسیاری در این مسیر انجام می دهد و این بسیار دارای اهمیت است.

دکتر بدیعی در پایان تصریح کرد: هر وظیفه ای که بر عهده ما گذاشته شده است می تواند کمکی در مسیر باقیات و صالحات باشد و این فرصتی برای خدمت کردن است؛ تا در این دوره که به همت وزیر بهداشت تلاش گسترده ای در مسیر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران و مردم صورت می گیرد، ما نیز بتوانیم سهمی اندک داشته باشیم.

وی در خصوص در اختیار گرفتن معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: من افتخار همکاری با دکتر مدقق را داشته ام و امیدوارم بتوانم زحمات وی را در مدتی که این مسئولیت را بر عهده دارم حفظ کرده و ادامه دهنده راه وی باشم.

دکتر بدیعی یادآور شد: نظرات و راهنمایی های دکتر مدقق در ادامه راه؛ ما را در به سرانجام رساندن برنامه هایی که دانشگاه در پیش گرفته است کمک خواهد کرد و من برنامه ریزی خود را بر ادامه دادن اهداف دکتر مدقق بنا گذاشته ام.

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار