مدیر پرستاری دانشگاه خبر داد، صدور پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستاران

  • PDF

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد از صدور پروانه صلاحیت حرفه ای برای پرستاران خبر داد و اظهار داشت: این طرح گامی موثر در راستای بین المللی شدن پرستاری ایران به شمار می رود.

حسن عزتی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پرستار که در تالار ابن سینا برگزار شد در گفتگو با وب دا اظهار داشت: بر این اساس برای نخستین بار پروانه صلاحیت حرفه ای به چهار تن از پرستاران دانشگاه اعطا می شود.

وی با اشاره به اینکه بر این اساس تا پایان برنامه ششم توسعه تمامی پرستاران باید دارای پروانه صلاحیت حرفه ای باشند خاطر نشان کرد: در این طرح تمامی پرستاران از نظر اخلاقی، جسمی و آموزشی مورد بررسی قرار می گیرند و هر 5 سال یکبار نیز این پروانه تمدید خواهد شد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، شرط دریافت پروانه صلاحیت حرفه ای کسب 125 امتیاز بازآموزی است.

حسن عزتی در ادامه با اشاره به فعالیت 7 هزار نیروی کادر پرستاری در مراکز درمانی دانشگاهی و غیر دانشگاهی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در حال حاضر متوسط نیروی کادر پرستاری به تخت فعال در استان 0.9 است که این میزان بسیار پایین تر از استانداردهای کشوری است.

وی در خصوص مراسم گرامیداشت روز پرستار نیز اظهار داشت: در این مراسم از 200 نفر از نیروهای کادر پرستاری شامل پرستاران، کارشناسان اتاق عمل، هوشبری، بهیار و فوریت های پزشکی در مراکز درمانی دانشگاهی و غیر دانشگاهی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی می شود. 

باتشکر از حسن توجه شما به پایگاه خبری وبدا، خواهشمند است نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را در مورد متن منتشر شده ارسال فرمایید.
پیام های ارسالی پس از بررسی منتشرخواهد شد.


آخرین اخبار